| Alex07892 a întrebat:

acum 2 ani am cunoscut o fata care sta intr-un oras indepartat insa vara vine in satul nostru la casa de parintilor ei (parintii ei sunt plecati in strainatate si ea sta normal cu bunicii). Am inceput sa o plac de cand ne-am cunoscut (2 ani) eu stand in strainatate o intalnesc doar vara, vorbim des pe messenger, ne trimitem emoticoane cu inimi insa nu intr-un mod gen iubit si iubita. Ea recent s-a despartit de prietenul ei si acum vb cu alt baiat insa totusi as vrea sa incerc s-o cuceresc. Mi-e prea rusine sa-i zic. Imi puteti da niste sfaturi?

5 răspunsuri:
| Anca32 a răspuns:

Cel mai bun sfat e sa discuți cu ea și sa i spui ce simți. Restul vei vedea tu important e sa știe

| Alex07892 explică (pentru Anca32):

Ar trebuii sa astept pana merg in tara si sa i spun fata in fata sau as putea incerca pe internet?

| Bozgi200 a răspuns (pentru Alex07892):

Față in față e cel mai bine, acolo îi poți arăta adevăratele sentimente, in scris nu poți să transmiți nimic...

| Anca32 a răspuns (pentru Alex07892):

Discuții de genul e mai bine fata în fata ca să ii vezi și reacția. Pe net când vorbești e altfel

| Anca32 a răspuns:

Ca dau un exemplu dacă fata e de acord sa aveți o relație și ție ți vine sa o îmbrățișezi pe net strângi în brate telefonul laptop sau ce folosești tu pentru a vorbi?