| dodo12 a întrebat:

am 12 ani si ma masturbez de la 11 ani, iar penisul meu dupa ce ma masturbez se umfla.
Este din cauza ca ma masturbez incotinu RAPID si pana ejaculez? si de ce sperma mea este transparenta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca intr-adevar forma penisului tau se modifica in mod real pe parcursul masturbarii reprezinta o situatie anormala si in cazul in care se repeta/produce sistemativ acea "umflare a penisului" ar fi indicat sa fii consultat de un medic urolog. La varsta ta glandele care vor produce sperma in viitor inca nu au ajuns la stadiul de maturizare si din acest motiv probabil ca lichidul care se scurge in momentul ejacularii sa reprezinte de fapt doar lichidul produs de vezicula seminala insa fara a avea in continut spermatozoizii care dau culoarea albicioasa/laptoasa a spermei viabile. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Marius925990 a răspuns:

Cred ca inca nu esti suficient dezvoltat, de aia ai astfel de probleme.cat despre umflarea penisului, esti sigur ca asa e sau doar ti-se pare? in mod normal nu ar trebui sa se umfle dupa.ia-ti parintii si du-te la un medic

| dodo12 explică (pentru Marius925990):

Da sunt sigur, adica practic mi se umfla... si nu as vrea sa merg la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Se umfla din cauza ca te masturbezi in exces. Iar sperma este transparenta din cauza ca este din ce in ce mai putina.