| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, sunt baiat si am o problema ( nu e grava ): Mi-au placut de vreo cateva fete in decursul gimnaziului dar de fiecare data am ajuns sa fiu respins sad (nu vreau sa ma laud dar sunt destept SINCER nu vreau sa ma laud dar am luat premii intre 1 si 4 in clasele 5, 6 si 7) Am avut o relatie online cu ceva fata din oras care statea departe de mine dar s-a terminat in 3 luni. In clasele 5, 6 nu aveam curaj sa le spun ce simt ( fetelor) Dar in clasa a 7-a am facut-o de 2 ori si de fiecare data am primit un raspuns negativ si doresc sa mentionez ca a 2-a oara am incercat asta cu cea mai desteapta fata din clasa care nu era in niciun "club" (fetele fitoase, pitzipoancele stiti voi chestii intre colegi =P). Acea fata dadea semne clare ca ii place de mine ( se inrosea cand vorbea cu mine, la mesaje raspundea dupa mult timp desi sunt 99% sigur ca se uita la ele non-stop) si m-a respins atat de rece incat am injurat-o. foarte urat si mi-am stricat toata relatia cu ea. Imi pare rau ca am facut aia si eu cred sincer ca m-a respins deoarece nu stie ce sa faca. De fiecare data dupa ce am fost respins am intrat intr-un fel de depresie ( reactie pe moment: m-i s-au racit mainile foarte tare si eram ametit / reactie pe 3-4 zile dupa: nu vorbeam cu nimeni si injuram pe oricine incerca sa imi spuna ceva...) Nu prea stiu ce sa fac dar vine clasa a 8-a si vreau sa am si eu pe cineva ca ma simt destul de singur ( din punct de vedere al relatiilor ) Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| yumary a răspuns:

Dragule si eu trec a 8-a si m-au respins baieti dar nici eu nu le-am dat sanse ....nu te necajii prea mult, sti vorba aia "fetele sunt complicate" fetele nu prea se uita daca esti destept sau ai tu premii multe e destul sa le vrajesti cu vorbe frumoase gesturi... asta nu inseamna ca trebuie sa te transformi intr-un "dobitoc".
In fine incearca sa iti revii din "depresiile" aste pentru ca nu iti fac bine. Fetele din ziua de azi sunt fitoase, ingafnate...tu doar asteapta sunt sigura ca vei gasi pe cineva special, si minunat pentru tine.
Din descriile tale tu estii un tip super ...iti trebuie doar rabdare nu dispera :X
Pupici dulci si bafta multa sper ca ti-am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteaza de unde sunt?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mdatongue Dar eu am avut prietena si e greu fara happy Ca nu am decat un prieten care ma sprijina big grin

| XoxoGosippGirloxoX a răspuns:

Cuplacere! Va trebuii sa nu mai merfgii tu la fete lasa sa vina ele la tine! Sa pari si tu mai dorit, si fetele o sa vina la tine atat de multe incat o sa te ametestii si mai tare! Funda :* Cu placere anticipat!

| AndreeaDeeeea a răspuns:

Pai tot ce pot sa zic e sa nu disperi. Exista in lumea asta o groaza de fete...si sa stii ca ai destul timp sa iti faci o prietena...eu am 12 ani jumatate si acum trec in a-7-a si inca nu am avut prieten si mi-e foarte bine asa..succes!

| Dianapoop a răspuns:

Auzi... Tu de unde esti?

| Dianapoop a răspuns:

Auzi...Tu de unde esti?