| DGM4hdm a întrebat:

Am 14 si sunt in clasa a 8-a.Imi place de o fata din a 7-a dar s-au intamplat niste evenimente si acum este suparata pe mine.Acum 1 saptamana am facut rost de nr ei si i-am trimis un SMS.Am comunicat cu ea. Un prieten de al meu a vorbit cu ea pe mess si o tot enerva.Vazand ca nu ma prea baga in seama i-am trimis un SMS cu textul,, Cf TAVA,, porecla eibig grin.Si s-a suparat pe mine si pe prietenul meu, a doua zi am fost la prietenul meu si am sunat-o si a raspuns ea zicandu-mi sa sterg numarul ei si sa o las in pace, am inchis si i-am dat telefonul prietenului meu sa vorbeasca cu ea dar a raspuns fratele ei de 19 ani si prietenul meu a inchis. La scoala i-a spus dirigintei ca o "injuram" si diriginta mi-a spus sa o fac sa ma ierte.Nu stiu cum sa fac sa ma ierte fara sa o supar sa ii spuna fratelui ei. O iubesc foarte mult si nu suport sa vad ca nu imi vorbeste.Va rog ajutati-ma sa imi cer scuze. Ofer funda.

4 răspunsuri:
| biscuiteletau a răspuns:

Ite.nu stiu exact ce sa iti propun pentru ca si eu sunt in aceeasi problema cu un baiat el a8a dar eu a6a. ok sa vb despre problema ta.ma gandesc ca ar trebui sa o lasi o vreme(cam 1 saptamana) in pace sa nu o mai bagi in seama nu o mai suna trimite mesaje. dar ea stie ca o placi daca nu profita de situatie si fate "admiratorul secret" al ei vorbeste imprietenestete cu cineva din cls de la ea si scrie-i biletele pe care acesta sa i le puna in ghiozdan sau in carti sau in penar. sau daca stii pe unde sta si pe unde o ia cand se duce acasaia.o inaintea ei si asteapto undeva unde sa fie singura fara prieteni sau parinti.si aio putea sa te duci de vreme ce esti a8a poti sa mergi singur!happy sper ca te ajuta da-mi id tau la mesaje sau aici daca vrei poate mai aflu ceva sa te ajut sau poate cunosc fata respectiva. spune-mi jud scoala si poate te ajutbig grin

| DGM4hdm explică (pentru biscuiteletau):

Problema e ca stie ca o plac.Dar prieteni foarte buni in clasa la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Mentionez ca-ti apreciez avatarul laughing
Asaa.revenim la subiect :d.
ai putea sa te duci la ea sa lamuriti lucrurile,sa-i spui ceea ce simti pentru ea. daca nu o intereseaza si vrea sa para indiferenta... ( urat din partea ei no talking ). poti incerca altfel,cand nu este atenta,strecara-i biletele in care ii marturisesti ca o placi... d'astea, conduo acasapuppy dog eyes, ajut-o cu ceva la care stii ca nu se pricepe, da-i o floare ( n-o rupe din parc! laughing ), un gest draagut si-un zambet ajuta mult puppy dog eyes.intereseaza-te de pasiunile ei, si vorbeste-i despre ele ( sa fii in cunostinta de cauza!laughing ). bafta cu dragostea >:d

| biscuiteletau a răspuns (pentru DGM4hdm):

Atunci daca stie ea nu-ti da niciun semn ca tear placea? dar a mai buna idee ar fi cea sa va intalniti intr-un loc unde sa nu va vada chiar toata lumea si nici pe langa scoala dar nici undeva unde sa zica ca ai ganduri rele cu ea! si oricum tu esti baiatul deci tu trebuie sa faci primul pas. sau sa vb cu prietenele ei (daca stau mai multe non stop impreuna) sa o lase singura sau sa o trimita pe undeva (la scoala) unde sa fii tu cu ea si sa o saruti. bafta:*