| pisicutaanonima a întrebat:

Am 17 ani iar iubitul meu are 24 suntem de o luna si ceva impreuna el a plecat dincolo avem o relatie la distanta dar eu nu sunt in stare de asa ceva eu vreu pe cineva care sa fie alaturi de mine nu virtual nu sunt in stare sa am asa o asemenea relatie va rog ajutati-ma cum sa-i spun fara sa il ranesc ca vreau sa ne despartim

Răspuns Câştigător
| Costel93 a răspuns:

Buna.

Daca e o perioada mai scurta si crezi ca merita asteptarea continua relatia.
Daca e o perioada mai indelungata pune acolo un strop de alcool pe buze (vorba vine) sa prinzi curaj dar nu mult, dupa aceea zice ca esti beata si nu stii ce faci si ai explici situatia.
Ceva tarie poate iti faci curaj.

Folosesti cuvintele tale, banuiesc ca nu esti robot sa folosesti cuvintele altcuiva pentru o despartire cumsecade.
Daca nu folosesti cuvintele tale o sa ai remuscari ( daca ala sau aia nu a spus bine si nu am facut ce trebuie bla bla... )

Fii tu insati! Chiar daca e greu.

8 răspunsuri:
| Me01 a răspuns:

Buna. Așa cum ai scris pe TPU ii poti explica si lui ca nu ești in stare de o relație la distanta, decat sa-l minti Mai bine spune-i adevarul.

| terano31 a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine il iei simcer atunci cand vorbiti (skype) ii spui ceea ce simpti si nevoile tale si asa o sa gasiti o solutie fie ea despartirea sau nu stiu...
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exact cum ne ai spus si noua. Cu multa sinceritate

| express11 a răspuns:

Ii spui ca este diferenta de varsta.

| Tech212 a răspuns:

Simplu si direct. Daca are 24 de ani si capul pe umeri te va intelege din toate punctele de vedere.Amin! big grin

| mgtow a răspuns:

Spune-i sa nu mai fie pedofil si sa fie un om de rand

| pisicutaanonima explică:

Mda multumesc pentru ajutor ce sa zic

| pisicutaanonima explică (pentru Costel93):

Pai o sa vina de Craciun cam o luna si apoi iar pleaca caci el lucreaza acolo si apoi in vara vine iar eu anul viitor fac 18 ani mi-a spus ca ma duce cu el dar nu pot sa plec deoarece o sa fiu la scoala si daca totul merge bine vreau sa merg la facultate