| Gigoiu123 a întrebat:

Am invitat o fata in oras sa ne plimbam ce as putea sa vorbesc cu ea, adica nici sa nu se plictiseasca cand e cu mine.
Astept cateva raspunsuri. Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Ai putea vorbi despre lucrurile pe care le aveți în comun, e bine să aveți un minimum de astfel de lucruri pentru bunul demers al viitoarei relație. Poți să începi printr-un salut prietenesc și după să o întrebi cum se simte, dacă e bine. Poți să aduci în discuție și școala, colegii sau prietenii, dar nu e recomandat pentru o primă întâlnire. Uneori până și vremea de afară poate fi un moment de inspirație...se spune că două persoane când nu au despre ce vorbi și vor să vorbească, aduc în subiect vremea de afară. happy
Întreab-o ce gen de muzică ascultă, care e filmul ei preferat, dar mai ales DE CE anume e cel acesta cel preferat. Fii atent la cum reacționează ea la întrebări! Dacă simți că ai intrat pe un "teren minat", condu ușor discuția pe alt teren folosind expresia destul de uzitată, dar foarte folositoare: "Că tot veni vorba de..." (Exemplu: Ai dat-o în bară cu subiectul muzică, ea asculă pop, tu rap. Poți să muți conversația în domeniul "monden" prin: "Că tot veni vorba de muzică pop, îți place Andra? Ce părerea ai de ea, dar de soțul ei?")
Folosește-ți imaginația și fii natural! Funcționează! happy
Baftă! big grin

2 răspunsuri:
| Gigoiu123 explică (pentru OMFGConrad):

E ok dacă îi cumpăr și o floare?

| OMFGConrad a răspuns (pentru Gigoiu123):

La prima întâlnire eu nu recomand să-i iei o floare, ba chiar nimic înafară de persoana ta!