| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutor m-am indragostit de o fata si nu stiu ce sa fac. Tot timpul ma gandesc la ea, parca nici nu-mi mai pasa de ceva in lumea asta, si noaptea o visez.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Ar trebui sa te duci si sa vorbesti cu ea. In functie de relatia voastra anterioara (simpla prietenie sau... orice altceva) ii poti spune sau nu ceea ce simti pentru ea. Daca inainte erai un gen de "best friends" si tu ii vei spune ce simti pentru ea atunci trebuie sa fii 100% sigur ca vrei sa renunti la ce aveti si ca vrei sa treci la urmatorul nivel.
Sunt foarte multe detalii pe care trebuie sa le iei in considerare inainte de a vorbi cu ea. Oricum ar fi, daca vrei sa vorbesti cu ea NU trebuie sa iti fie frica.
Daca vorbesti cu ea se poate intampla una din cele doua situatii:
1. Fie iti spune "Nu" si asta e, mergi mai departe cu capul sus, inveti din greseli si te dezvolti pentru viitor.
2. Fie spune "Da", veti fi impreuna, veti fi fericiti, etc...

Nu stiu care din cele doua variante va fi avand in vedere faptul ca sunt multe chestii pe care nu le stiu, dar tot ce pot spune sigur este ca NU te musca daca vorbesti cu ea. In cel mai rau caz iti va spune ca are prieten sau ca te vede mai mult ca pe un simplu amic si atata tot.

Be smart, take care and good luck.winking

11 răspunsuri:
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Pai incerci sa faci rost de numarul ei de telefon... sau id.ul ei sau facebook-ul ei si incerci sa vorbesti acolo cat de cat despre chestii stii tu. Si dupa vezii daca merge. Daca ii place de tine... daca nu o sa spuna ea nimic spune-i tu mai bine decat sa stai mut toata viata nu? big grin

| TreiSurori a răspuns:

Depinde ce varsta ai, daca ai peste 16 atunci du-te la ea si spune-i ce simti. Va aprecia, asta in caz ca si ea te place.
Inainte fiti prieteni apoi deveniti usor usor iubiti happy

| subcarpatii a răspuns (pentru TreiSurori):

Am 17 ani.

| lilith666 a răspuns:

Eu zic s-o cunosti, sa devii un fel de bff apoi sa o intrebi daca vei tine in tine nu vei rezolva nimic doar te vei autodistruge.stiu din experienta

| elComandantee a răspuns:

E ceva normal pentru vârsta ta.
La doişpe ani.

| neutrino a răspuns:

Nu am inteles ceea ce nu-ti convine: faptul ca te-ai indragostit sau faptul ca vesezi frumos. Nu poti scapa de aceste "ghinioane".

| aminutza a răspuns:

Sa te combini cu ea laughing

| subcarpatii a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Fata ii in clasa cu mine cred ca o sa incerc sa fac asa cum ai zis tu, pana la urma acesta e ultimul meu an (sunt clasa a XII-a) si nu am nimic de pierdut.

PS. Ceilalti puteti sa mai postati daca vreti.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru subcarpatii):

Cu atat mai mult. Tot in a XIIa ma indragostisem si eu pentru prima data, deci stiu cum e. Oricum vei fi bine, sunt sigur de asta.

| roxiche14 a răspuns:

Buna! un sfat este sa te duci sa vorbesti mai mult cu ea! dupa ce ati devenit prieteni mai deschisi unul cu altul deschizi subiectul acesta si ii spui si o intrebi daca si ei. si daca iti va spune ca da ii ceri o intalnire! asta este parerea mea BAFTA!

| TreiSurori a răspuns (pentru subcarpatii):

Du-te la ea..fii prieten cu ea si usor usor ii vei intra sub piele.Ai grija sa nu o sufoci ca o sperii si pleaca.
Cand simti ca esti destul de "Prieten" pentru ea, spune-i ce simti happy