| SergiuNico a întrebat:

Am o mica nelamurire. Am fost aseara in club si m-am intalnit cu o fata cu care am facut cunostinta acum 2/3 saptamani prin niste prieteni si am dansat cu ea, ne-am simtit destul de ok, mereu ma privea chiar si cand nu dansam cu ea si as vrea sa ii scriu dar un stiu ce si nu stiu cum. Aseara a trebuie sa plece mai devreme si s-a intamplat sa ma intalnesc cu ea la iesire si ca un idiot ce sunt i-am spus doar "Ok, ne mai vedem" si se vedea ca era suparata, a dat din cap si mi-a bagat un zambet din ila sec. Acum nu stiu ce sa fac, ce sa ii zic, daca sa ii zic ceva, daca sa ii zic pe facebook sau sa o chem prin oras. putin ajutor?

6 răspunsuri:
| Emuc a răspuns:

Ai putea sa o inviti in oras prin fb sau telefon se vede ca te place fa tu primul pas ai curaj...

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai ratat ocazia sa o insotesti si poate chiar sa o conduci pana acasa ca un adevarat gentelman.Ai putea sa-i explici ca ai analizat cele intamplate ti-ai dat seama ca ai gresit si din acest motiv doresti sa-ti ofere inca o sansa pentru a avea posibilitatea sa te revansezi. Poti doar spera. Succes.

| SergiuNico explică (pentru corbulalbrosu):

Eu pot sa ma prefac "ca ploua" si sa imi cer scuze pentru faza si sa ii zic ca ma revansez si alte chestii de genul, dar daca eu ii trimit mesaj si ea ma intreaba: "Ce naiba e cu tine?" adica poate mi-s-a parut doar ca ii place de mine si cand ii scriu mesaj ea ma intreaba "Cine esti?" Nelamurirea mea cea mai mare este daca ma place sau nu..asta e problema mea

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SergiuNico):

V-ati cunoscut in urma cu ceva vreme, deci stie cine esti.In plus ai afirmat :"am dansat cu ea, ne-am simtit destul de ok, mereu ma privea chiar si cand nu dansam cu ea "". Deci nu poate ramane nedumerita cu privire la persoana ta si nici la solicitarea de a va reintalni. Pentru a te dumiri daca simte o cat de mica atractie fata de tine nu poti afla decat discutand deschis cu ea.Si o astfel de discutie poti avea doar daca ea accepta sa iasa cu tine la o plimbare sau o simpla discutie la "o cafea". Nu ai ce pierde deci actioneaza, vorba aia,"fie ce-o fi" sau "ce-am avut si ce-am pierdut". Succes.

| Angelll98w a răspuns:

Deci, e clar ca te place. ( Tortul e gata, a ramas doar ca tu sa pui cireasa pe tort ) Incepe a vorbi cu ea, face-ti cunostiinta mai bine, invit-o in oras, cere-ti scuze pentru atunci ..Eu personal daca privesc un baiat in ochi e clar ca imi place de el, nu pot privi la oricine asa, de dansat nu dansez cu oricine... Si cred ca ea chiar te place. Ia inima in dinti si arata ca esti barbat,, nu ai nimic de pierdut! Succes si fericire

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai fost un fraier, trebuia sa ii iei ceva de baut, v-ati fi distrat pe cinste