| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!
Am o problema cu "baiatu" in urma cu 10 zile am avut un contact neprotejat iar a doua zi dupa ce m-am trezit am observat ca, capul este rosu si am mâncărimi. Am mers la farmacie si i-am spus doamnei de acolo ce am pățit, am primit o pastila de Diflucan si o crema Lomexin cu care sa ma dau de 2 ori pe zi, am urmat pașii spusi de ea si ieri am observat ca am scurgeri. Ce imi puteți recomanda sa fac? Am inteles ca ar fi indicat sa merg la farmacie si să-mi iau 4 pastile de Zinnat 1000 si in 3-4 zile sunt ca nou. DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

@ Mako23:
Se pare ca tu nu ai candida, ca pentru asta ti-a dat farmacista medicatie, ci sculament (numita si gonoree sau blenoragie), daca ai inceput sa ai scurgeri din penis.

Urgent la un Medci de boli Dermato-Venerice sa-ti faca teste de ce boli ai contactat, fiindca este posibil sa ai mai multe feluri si trebuie sa le tratezi ca boala evolueaza rapid.

Vin totusi si intreb: chiar nu ai avut 2 lei in buzunar sa cumperi un prezervativ?
Ce faci daca ai luat si HIV?

10 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Din pacate nu scapi doar cu o vizita la farmacie de data asta.

| Mako23 a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna ziua doamnă dragă. Nu a fost vorba de 2 lei sau de un prezervativ, tipa cu care s-a intamplat este iubita mea.Noi am pățit treaba asta la munte pana, pana sa mergem la munte nu aveam nimic nici eu si nici ea, dupa ce ne-am intors de la munte am zis ca este o candidă luată de pe un wc sau altceva. Iubitei mele i-a trecut cu ce a primit de la farmacie, mie in schimb v-am spus, a început să-mi curgă din băiat, nu ma doare sau ceva si zona nu este inflamată.

| mihai69 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi să mergi la dermato-venerice.
Tratamentul după ureche face mai mult rău decât bine. Poți rămâne steril sau mai rău dacă nu mergi la medic!

| ania a răspuns:

Mergi la medic pentru tratament. Ai fi mai fericit dacă pe viitor ai respecta planul Creatorului și ți-ai cere iertare pentru trecut și ai alege sa faci sex numai după căsătorie.
BTS sunt pedeapsa Lui pentru cei care ii încalcă poruncile sexuale. Doar sexul în căsătorie aduce binecuvântare și împliniri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu lua zinat asa aiurea fara reteta de la medic, mergi la urolog ai o boala transmisibila sexual de la fata cu care ai fost, te a " cadorisit", suna o sa i multumestilaughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mako23):

I ti curge din penis nu din băiat, scrie corect ca induci lumea in eroare, daca asa te exprimi si la farmacie, vai de capul tau.

| Mako23 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc frumos pentru răspuns. Referitor la treaba cu denumirea folosită de mine pentru penis, sa fiu sincer cu dumneavoastră eu îi spun PULĂ dar am preferat sa îi spun băiat de data asta happy

| dullcat a răspuns:

Mergi direct la medic.

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

E de la fata aia si de la farmacie.Tu esti ok.

| StoicAnalysis a răspuns:

Mergi cu "baiatu" la medic si lasa-i pe ei sa-ti puna un diagnostic. Nu farmacistele care au facut o postliceala si stiu si ele niste nume de medicamente...