| catalin19999 a întrebat:

am o problema mai delicata legata de penisul fratelui meu. are 12 ani si 60 de kg si penisul lui e de vreo 3 cm in stare flasca si 7cm in erectie.care e karimea nprmala a penisului unui copil de 12 ani si ce trebuie sa faca casa creasca? dau funda.

8 răspunsuri:
| zabimaru a răspuns:

Probabil datorita greutatii usor exagerate, pentru ca la 12 ani, 60 de kg sunt putin cam multe, are aceasta problema.
La 12 ani ar fi trebuit sa aiba peste 10 cm in erectie.
Te sfatuiesc sa mergi la un medic profesionist care iti poate da un tratament adecvat.Pentru ca te asigur, va fi complexat de aceasta chestie cand va creste, si nu ii va fi bine.

| alecsalecs a răspuns:

CRed ca fratele tau este un pic grasut si nici decum ca ar avea penisul cam mic! La 12 ani cat ai vrea sa l aive si pentru ce sa l aive mare la varsta de 12 ani! Stai linistit pina pe la 20 ani cu siguranta penisul lui va mai creste ok?
fundita!?

| IMC90 a răspuns:

Nu prea sunt sigur ce-ai vrea sa facem noi...
Asta pe langa faptul ca mai mult ca sigur nu te referi la lula lu fractu rolling on the floor

| Polaris a răspuns:

Cred că fratele tău e foarte mândru că-ți pasă de penisul lui.

| ȚiganTranspirat a răspuns:

La varsta asta nu trebuie sa il preocupe astfel de lucruri.Mai bine masoara latura unui patrat decat scula lui.Mai are timp!

| WoKy a răspuns:

Stai lin ca nu are nimic. Baga-l la exercitii fizice si pana la 21-22 de ani ii va creste.
Si inca o treaba. Fiind sora, oare nu are trebui sa nu te bagi peste el? Adica poate un prieten de-al lui vede mesajul si poate stie la cine se refera(ca na toti se duc la "pisat" sau "urinat" cum vrei tu sa-i zici in acelasi loc) se poate sa se simta rusinat. Adica la 12 ani e cam nasol sa mai arati "scula" cuiva.
Parerea mea. Fara suparare!

| Polaris a răspuns (pentru WoKy):

După username, utilizatorul e băiat.
Acum te las să:
1. Îți dai seama că minte.
sau
2. O ma gaa km s poat3 asa kv!

| WoKy a răspuns (pentru Polaris):

Nu ma intereseaza frate. Cert e, ca gandeste-te la 12 ani sa-i arati p... lu' sorta sau lu' fractu...Adica? Ce dracu ii masoara parul sau ce ii face?
Eu unul nu mi-ar place sa ma barfeasca fratemiu pe net. Am o problema o discut cu parintii? Este sau nu?