| ANONIMVGB a întrebat:

am si eu o intrebare va rog sa ma ajutați.
Am făcut dragoste cu prietenul meu si acesta și-a dat drumul in mine, am fost imediat a 2 zi si am luat pastila de a 2 zi, dupa ce am luat-o am facut iar dragoste si el și-a dat drumul, oare se poate intampla ceva? Va rog ajutor!

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se poate întâmpla să rămâi însărcinată. Pastila nu este 100% sigură, are o rată mică de rateuri.

| romeo78 a răspuns:

Da, o sarcină?!
Pastila ați luat-o degeaba!
Ați aruncat banii pe fereastră!
De ce? Pentru că nu ați făcut pauză între două acte sexuale cu eja****re în vagin! Pur și simplu, în nici 24 de ore, v-a penetrat și eja***at în vagin!
Singura soluție v-a rămas un consult medical ginecologic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da se poate. O sarcina. Pe care aparent o doriți altfel v ati proteja

| Simpatic a răspuns:

Parerea mea este ca dragostea se face minim in 2, deci daca mai era un baiat satisfactia era mai mare pentru tine si astfel si-ar fi putut da drumul amandoi in tine, era mai misto.
Revenind la chestii serioase da se poate sa fi ramas insarcinata sau NU, depinde.
dar nu te speria exista metode de a scapa de sarcina nedorita in daca este cazul, sa speram ca nu este cazul.
Pe viitor folositi doar prezervativul este cam 2-3 lei bucata si face minuniwinking
Nu va inteleg de ce faceti neprotejat dar in fine, vezi acum stai cu frica, iar frica in organism nu e buna ca imbolnaveste sau slabeste sistemul imunitar si capul.
Eu sper sa fii bine si sa nu fi ramas.
Sa ramai insarcinata doar atunci cand doresti acest lucru.
Eu as schimba prietenul si as alege unul care se protejeaza!

| Furnicuta000 a răspuns:

E foarte posibil. Totusi conteaza si daca esti in perioada fertila. Dar sa nu mai iei pastila aia! Chiar si cateva pastile din astea luate pe an te pot omori. Nu e de joaca, pastilele astea sunt bombe hormonale, sunt doar in caz de urgenta, nu sunt o metoda de contraceptie. Cea mai buna metoda de contraceptie e prezervativul. Daca el nu e de acord sa foloseasca un prezervativ fa cale intoarsa si la revedere, lasa-l. Nu cred ca vrei sa schimbi scutece cativa ani de acum incolo si sa iti ratezi adolescenta doar pentru 5 minute in care nu te-ai protejat. Toate la timpul lor.

| Adry05 a răspuns:

Oh doamne și ne mai mirăm de ce avem atâtea avorturi și sarcini nedorite în țara asta. de ce vă aruncați să faceți sex când nici minimu de educație sexuală nu-l aveți?!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Adry05):

Tu nu ai inteles nimic. Tie, cand te mananca undeva (in fund), iti trebuie educatie ca sa te scarpini, ca sa nu te ranesti? Uite, pe ia a mancat-o undeva si cum, cel mai bun si eficace instrument de sacarpinat in acel loc era la prietenul ei, l-a folosit, ca nu mai putea rabda.laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Scuze: "ea" nu "ia".

| Viper3012 a răspuns:

Mi se pare aiurea din partea lui să o facă de 2 ori. Nu simte când își da drumul sau face pe prostul? Da, sunt șanse să rămâi însărcinată, de aceea vizita la un ginecolog este neapărată. Minim o săptămână dupce s-a luat pastila de a doua zi, trebuie ca actul sexual să fie cu protecție (sau mai bine să nu existe nici unul în timpul respectiv). Este indicat să NU se fumeze sau să se consume băuturi alcolice în perioada respectivă ca pastila să poată să-și facă efectul.

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu ii pui sacosoca lui amaratul ala daca tot scuipa ca nebunul?

Pune-i un prezervativ si lasa-l sa termine cat vrea.

| Peachdelight a răspuns:

Doamne și ferește. Voi nu va învățați minte.
In primul rând îți supui corpul unor doze de hormoni extrem de mari care in timp îți da tot organismul peste cap.
Exista anticoncepționale, prezervativ, sterilet, ovule etc. O grămada de metode contraceptive.
Nu va mai Jucați cu lucruri de genul și putina responsabilitate din partea voastră ar fi minunata. Asta daca îți respecți corpul și pe tine in primul rând!