| ManStar a întrebat:

Am si eu o,, problema in dragoste". Am fost intr-o relatie cu o fata timp de 1 an si ceva. La inceput totul era perfect dar, dupa un timp noi fiind colegi de clasa am ascus relatia noastra, sa nu afle colegi. Ea este o tipa foarte rusinoasa int-un grup de prieteni, dar cand eram singuri era foarte dezghetata. Dupa ce au aflat colegi ia a devenit mai distanta.Nu mai vorbeam prea des, ne certam si etc.Am luat decizia amandoi sa ne despatim. Desi eu o iubesc foarte mult! Atrecut 1 an de cand ne-am despartit. Pana azi nu am mai vazut-o. Noi trecand anul trecut pe a 9 a.Dar azi cand am vazut-o su m-a oprit sa vorbim.In acel moment am avut un sentiment tare ciuda! Eu in tot timpul asta incercam sa ma gandesc ca o urasc ca nu mai vreau sa o vad ca nu o sa mai stau cu ia de vb veci.Dar un sentiment ciudat ma cuprins in momentu acela si parca inima mea radea si m-am simtit in al 9-lea cer.De ce, de ce dupa atata timp? Eu ma chinuiam sa o uit. Dupa un 1 intreg cand am incercat so uit, intr-o clipa sa spulberat tor, si iar inima mea a inceput sa bata pentru ia.Si nu stiu ce sa fac! Sa incerc din nou sa o iert? Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nimic nu poate fi mai urat intr-o relatie decat ca aceasta sa fie ascunsa, fapt care arata ca aici, in relatie, nu este nimic frumos. Asadar, accepta ca aceasta relatie nu a existat in mod real si cauta-ti o alta fata care sa se mandreasca cu tine. Inainte de acest lucru, pune-te la punct cu minimum de cunostinte gramaticale, fetele isi doresc ca baiatul lor macar sa scrie corect sa fie in stare.

9 răspunsuri:
| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Inca o mai iubesti intelege-o si nu o lasa arata-i ca iti pasa de ea si ca o iubesti! invat-o sa treaca peste probleme asa te va iubi mereu!

| ManStar explică (pentru BebelusMIKiY2):

Mi-as dori din suflet sa fie asa.

| BebelusMIKiY2 a răspuns (pentru ManStar):

Poi vorbeste cu ea si spune-i ca viata are si bune si rele trebuie sa treceti peste ele si ca trebuie sa te intelaga si ea pe tine! spune-i ce simti fi sincer! eu iti urez bafta multa! sper sa va iubiti!

| AnnaFills a răspuns:

Se vede ca inca esti indragostit de ea...Ai doua variante:sa o uiti sau sa o ierti.Eu zic sa-ti asculti inima, daca chiar vrei sa va impacati, iti zic ceea ce astepta toate fetele:baiatul face primul pas.Scrie-i,vorbeste-i,intreab-o ce mai face, cum o duce, si poate si in ea se va trezi sentimentul acela care il simti si tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil s-au auzit zvonuri care au deranjat-o.Lumea e rea.
E clar ca o iubesti.De asta nu ma-ndoiesc, insa, intrebarea e: ea mai are sentimente pentru tine?
De ce nu vorbesti cu ea? Spune-i ca tii la ea foarte mult, ca iti pare rau pentru cele intamplate si intreab-o daca mai aveti vreo sansa.
Daca vei sta asa si te vei gandi intr-una, cu timpul vei regreta ca nu ai abordat-o.
E un risc, dar asuma-ti-l. Poate iesi ceva frumos.

O seara placuta

| yekto a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord.
+ de obicei nu atrag atentia la greseli dar la tine sunt prea evidente. ar tb sa faci ceva in privinta asta, la fel cum tb sa faci si in privinta fostei prietene.
\ bafta

| RosyInferno a răspuns:

1. Scrie corect gramatical (sfat prietenesc) 2. In primul rand, intreaba-te pe tine daca ti-ar fi bine din nou intr-o relatie cu ea sau daca pur si simplu ati vorbi. Apoi, gandeste-te la certurile voastre si la motivul pentru care v-ati despartit si intreaba-te: daca ea chiar tinea la tine, i-ar mai fi pasat? Ar fi acceptat despartirea pentru un motiv atat de prostesc?

| ManStar explică (pentru neutrino):

Pai vezi tu, nu am scris corect pentru ca am scris repede. Nu sunt analfabet. Am note bune la scoala. Cand vorbesc pe internet nu stau sa ma uit daca am scris corect. De acum am sa scriu corect, chiar daca scriu mai incet.,, Graba strica treaba". Multumesc pentru mesaj, mi-a fost de folos. Am vorbit cu ea si mi-a spus ca nu mai simte nimic pentru mine, deci am sa incetez sa ma gandesc la ia si intr-o zi, cine stie poate am sa intalnesc fata potrivita. Am destul timp. Multumesc inca odata pentru mesaj!

| ManStar explică (pentru ManStar):

Cand* vorbesc...