| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!

Am un crush de cand eram mic, am crescut in acelasi loc, avem foarte multi prieteni comuni si sunt amic cu cei doi frati ai ei. Cand eram mici au existat cateva sanse de a ne imprieteni doar ca nu s-a intamplat.

Cand eram copii a incercat sa faca cunostinta, mi-a fost prea rusine, ceva mai tarziu s-au inversat rolurile si am ramas asa.

Ne aruncam foarte multe priviri, ne sorbeam ca sa folosesc metafora asta.

Cand am crescut pur si simplu nu am avut ocazia sa o salut si sa incerc sa intru intr-o discutie cu ea.

Ea are un tata putin cam autoritar si am aceasta retinere, nu as vrea sa-mi creez probleme, e un om mai dificil, cu putere financiara si relatii.

Asadar ar trebui sa prind un moment bun, prietenii nostri comuni fiind mai imaturi, tot felul de glume cu aluzii fara sens.

Am incercat pe retelele de socizalizare, i-am trimis cerere si nimic.

De mentionat este faptul ca mi-as dori sa o cunosc, e singurul obiectiv ca sa zic asa.

As minti daca as spune ca un "bonus" nu m-ar face extrem de bucuros, daca am deveni amici, prieteni sau ceva mai mult, cine stie?

In cazul in care imi dau seama ca merita efortul, cum as putea sa incerc sa discut cu ea, sa vad daca ar vrea si ea sa ne cunoastem?

FUNDA!

6 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui sa o abordezi prin prieteni comuni, anturaj comun care sa va aducă împreună sau sa aștepți sa ți accepte cererea de prietenie pe Facebook, dacă nu îți accepta posibil sa nu o intereseze

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

I-am trimis un mesaj, dacă nu o interesează asta e, nici eu nu știu dacă mă interesează altceva decât imaginea ei pentru că nu o cunosc laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

In cazul in care imi dau seama ca merita efortul,
Efortul merită orice s-ar întâmpla. Pentru o relație trebuie să lupți. așa înveți.
cum as putea sa incerc
Încearcă asta. Stai pe scaun. Acum încearcă să te ridici. Dar să nu te și ridici, doar să încerci.
Dar a fost un moment când erai mic, și nu te ridicaseși niciodată de jos. Știi ce eforturi ai făcut? Te ridicai de sute de or, iar apoi cădeai inapoi. Până la urmă ai reușit. Așa că nu mai încerca, pur și simplu fă.
sa discut cu ea
Da, asta începe cu servus, salut, bună ziua, mai ales că spui că v-ați mai întâlnit cândva demult, deci nu ești un străin pentru ea.
, sa vad daca ar vrea si ea
Și dacă nu vrea, ce o să faci, o lași baltă? De ce să nu vrea?
sa ne cunoastem?
Nu te mai gândi la tatăl ei. Va fi un moment când va afla și el de tine.
Acum ocupă-te de fată.

| capitanul18 a răspuns:

Du'te la ea si propune'i sa faceti sex

| mariapumndefieeer a răspuns:

Deci fii atent
nu ai nimic de pierdut, viata e scurta imprieteneste te cu ea
esti minor tatal ei daca se ia de tine primeste 7 ani de inchisoare asa ca stai linistit
shoot your shot ca am incredere in tinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mariapumndefieeer):

Nu suntem minori, avem peste 18 ani