| anonim_4396 a întrebat:

am urmatoarea intrebare:

recent am cunoscut o fata mai mare cu trei ani de la mine de la facultate.este o fata deosebita, cu care chiar am lucruri in comun si am ce discuta. urmeaza sa plecam impreuna sa studiem in alta tara.Mie imi cam place de ea, dar nu i-am dat de inteles.Insa,am intrebat-o daca vrea sa iasa prin oras sa ne cunoastem mai bine.A acceptat.inainte cu o zi de termenul stabilit pentru a iesi a bagat un motiv ca nu poate in ziua respectiva si ca lasam pe a doua zi.A doua zi intru pe facebook, o vad online si nu zice nimic.O intreb daca mai iesim sau nu si baga alt motiv la nimereala sa scape de mine.Deci,ce e de facut? Ce parere aveti, sa mai insist sau sa o las o saptamana doua sa vad? In doua saptamani trebuie sa ne intalnim, de data asta "oficial" pentru a vorbi cu profesorul responsabil de plecarea noastra

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Nu cred că are rost să insiști. După, va face orice să te evite.
Dă-i și ei puțin timp, sigur are niște motive pentru care se poartă mai "rece".
Baftă!

5 răspunsuri:
| Roland22 a răspuns (pentru Musique):

Multumesc frumos

| Mozambic19 a răspuns:

Mai asteapta putin, Nu o stresa prea tare, poate nu vrea sa strice prietenirea voastra tongue

| Aimèeeee a răspuns:

Eu cred ca daca i-ar placea de tine ar fi aceptat intalnirile, dar poate are treaba, poate are de invatat si alte motive pe care noi nu avem de unde sa le stim.

| BSwwatch a răspuns:

Pai am sa fiu puti ironic cu tine mai ales ca nu esti un tanc de 14-15 ani care nu intelege ca te-a evitat diplomatic fara a spune direct in fata ca nu vrea sa te cunoasca atat de bine pe cat ti-ai dorii tu! Sfatul meu este urmatorul; Prinde-o, leag-o bine de maini si piciare, da la picioare las-i putin fir sa poata pasii ca altfel nu se va chema plimbare, ci "taraiala". Eventual ia si un Tazer cu tine in caza ca nu-ti place raspunsul s-o curentezi pina obtii raspunsul dorit. Succes garantat!

| Musique a răspuns (pentru Roland22):

Mulțumesc și eu. big grin
Multă baftă cu fata!