| cracklf97 a întrebat:

Astazi am avut o cearta cu iubita mea(nu suntem de mult impreuna si nici nu ne vedem foarte des ea fiind din alt oras). In seara asta a fost un festival la care a fost si cand a ajuns acasa mi-a spus tot ce a facut( nimic interesant, a dansat cu un prieten de al ei de care nu-mi fac griji, mi-a zis ca a dus-o acasa ca sa nu se duca singura si ca a baut putin, nu s-a imbatat) si cand i-am zis ca vreau si eu sa ma cazez o noapte ca sa merg cu ea m-a intrebat ca de ce sa vin, ca n-am de ce, si am intrebat-o ca ce are. Ideea e ca ea a crezut ca vreau asta doar pentru ca n-am incredere, ceea ce nu e adevarat, vreau doar sa ma distrez si intr-adevar vreau sa am grija de ea in cazul in care un baiat de acolo ii da de baut sa nu se imbete. Dupa asta am dat-o in cearta si mi-a zis ca nu are chef de mine si ca n-o intereseaza de mine. Eu plin de nervi am iesit afara sa ma linistesc, am sunat-o, am intrebat-o cum poate sa-mi zic lucrurile astea si nu mi-a dat un raspuns, eram prea nervos si am cam uitat ceva din conversatie, dar tin minte ca am intrebat-o ca prefera sa stea cu toti baietii aia mai mult si a zis ca da, si dupa am intrebat-o ca ce vrea sa insemne asta? Ca ne despartim si mi-a zis ca da, si incepusem s-o intreb daca e sigura, ca de ce si zicea ca e sigura si nu-mi zicea de ce, vrea doar sa ne despartim. Dupa un timp am sunat-o la loc, i-am zis ca nu mai pot, isi dadea seama dupa voce, i-am zis c-o iubesc, ca tin la ea si ca nu vreau asta, si dupa imi zicea ca mai bine ma duc acasa, am mai vorbit ce am vorbit si mi-a zis ca a zis alea pentru ca era beata. Si mai tarziu imi zice ca nu a fost beata, ca asta a fost doar o scuza.
Maine trebuie sa ma vad cu ea si imi zicea ca nu mai vrea sa iesim ca vrea sa stea acasa si pana la urma am convins-o sa ne vedem. Intrebarea mea este, cum si ce sa vorbesc cu ea ca s-o fac sa inteleaga ca eu chiar o iubesc si ca vreau sa renunte la unele obiceiuri si actiuni ca sa nu mai apara certurile de genul.

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai daca sunteti la distanta si nu sunteti nici suficienti de maturi sa va asumati o a asemenea relatie nu o sa tina.
Cand esti la distanta trebuie sa tin cont de niste reguli.Sa nu il sufoci pe celalalt, dar nici sa nu iti faci de cap cu altii.Sa nu ratezi ocazia sa va intalniti, sa nu dormiti niciodata certati, sa nu luati decizi la nervi, sa va sustineti si intelegeti.E destul de greu sa fi la distanta de persoana iubita dar mai greu e cand deja ajungi singur in doi.
Daca mai face asemenea fite renunta ca nu ti merita.

| Emma30555 a răspuns:

Ea vrea mai multa distracție mai multa libertate, cu vorbe nu poți sa schimbi asta, schimbare trebuie sa vina de la ea, deci tot ce poți face este sa o îndrăgostești de tine

| GoldenZenith a răspuns:

Pasarica asta te manipuleaza cum vrea ea. Tulai, Doamne!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Deci ma jur ca sitiatia ta e aproape la fel cu ce mi s-a întâmplat mie. Si eu o iubeam si eram in stare sa fac tot pentru ea dar ea nu a renunțat niciodată la obiceiurile ei ( si eu aveam relatie la distanță) in fine la mine a fost alta cauza ca am făcut eu cv prostesc am pierdut-o după ne-am împăcat ca de sa mai dam o sansa. Ce pot sa îți zic e ca ea trebuie sa se schimbe si dacă nu vrea e problemă mare, după e distanta care o sa amplifice stările astea de dupa ceartă. Nu vreau sa fiu rău sau cv doar realist : Pregătește-te de despărțire ( asta in caz ca ea nu vrea sa facă absolut nici o schimbare. Dar nu sa se schimbe ea ca persoana, nu'sh cum sa explic, schimbat in sensul ca sa trageri amândoi pentru relatia aia ) daca nu se întâmplă asta poti sa zici pa pa.

| antonimilk a răspuns:

Sa vorbești cu ea, să-i spui, sa asculte și să înțeleagă. Tu degeaba vrei sa fie ceva serios daca ea nu se simte bine cu tine și dacă nu te vrea acolo.
E ceva serios? De cat timp vorbiți și va iubiți?
Vezi dacă e serioasa, daca nu, nu merita

| cracklf97 explică (pentru antonimilk):

De vorbit vorbim de vreo 6 luni, de iubit ne iubim de 2 luni

| antonimilk a răspuns (pentru cracklf97):

Nu știu, petreceți mai mult timp