| anonim_4396 a întrebat:

Cat de importante sunt studiile intr-o eventuala relatie.Multumesc.

16 răspunsuri:
| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Cam 50% o persoana te iubeste cu adevarat pentru sufletul tau, dar si pentru cum gandesti. Deci e cam 50-50.

| Necunoscut112 a răspuns:

Depinde de la om la om. Dacă ai cu două clase mai mult ca trenul, normal că nu te vor interesa foarte mult studiile.

| Freya1 a răspuns:

Nu ai nevoie de 5 facultati ca sa gandesti matur si sa stii sa ti o relatie si o casa.Atata timp cat este o persoana harnica dornica de munca nu cred ca are treba studiile si in fond iubirea nu tine cont de cele 10 facultati.Am vazut un barbat care avea 40 de ani si inca mai incerca pe la facultati sa se inscrie si nu a facut nimic in viata sta cu parinti si nu a muncit decat ici colo putin nah pe ala cine il ia si ce rost are sa il iei

| RAY a răspuns:

Daca esti un barbat frumos, asta nu va conta ca prima impresie, conteaza mai mult ce salar ai, ce loc de munca ai, daca lucrezi in constructii si castigi 3000 de ron pe luna nu va conta ca ai 8 clase, femeile vor o garantie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte.Cel putin pentru mine.Nu as putea sa am o relatie cu cineva care nu are studii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca o persoana care are o facultate ( ce sa mai zic de mai multe ) ar sta cu una care are doar liceul. Cam asta am intalnit eu pana acum.

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei nivelul de educatie a oricarui individ este influentat direct proportional de studiile acestuia. Din acest motiv studiile pot si de regula chiar influenteaza intr-o foarte mare masura relatia dintre 2 persoane ale caror studii terminate/insusite prezinta mari discrepante intre ele. big grin

| SG1995 a răspuns:

Daca omul e destept nu conteaza cata scoala are, si crede-ma ca cunosc cazuri de oamenii fara studii dar cu personalitate vibranta si scipire de geniu, si oameni cu facultati dar extrem de subculti si mediocri.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Pai salarul nu face parte din prima impresie tati, iar o femeie care nu e pitipoanca nu va fi interesata de salariul de 3000 €, daca timpul e tembel se poate lipsi de bani.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Eu scriu in deutsche, am scris ca prima impresie e fizicul da conteaza si ce salar ai ca barbat

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Norocul tau, eu lucrez la nemti, dar nu stiu o boaba.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Unde lucrezi tu la nemti? poti invata

| anonyymuusss a răspuns:

Sunt importante la modul in care in dorești ca persoana de lângă tine sa scrie corect și sa te stimuleze mental. Sunt mulți oameni fără facultate mult mai inteligenți, deci depinde de personalitatea ta.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Neh ma descurc cu engleza, si lucrez la o asociatie catolica ca ucenic de tamplar.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

E bine ca lucrezi, ma bucur seby

| cyupaku a răspuns:

Zero