| nustiuexact69 a întrebat:

Salut TPU! De cateva zile am o problema, am o relatie cu iubita mea de aproape 3 ani, o iubesc mult e viata mea, dar am o problema am observat ca atunci cand ma gandesc la ea mi o inchipui dar am o stare de confuzie de parca nu ar fi ea in gandul meu parca ar fi o colega, si nu vreau asta! Eu o iubesc pe ea, nu inteleg de ce imi apare brusc chipul lui colega mea in gand, nici macar nu am avut vreo data sentimente pentru colega mea, nici nu o suport e un jeg efectiv de om, pe iubita mea o cheama Ionica, mereu pe tt cand gasesc lucruri dragute/decupluri ma gandesc la iubita mea dar brusc imi apare chipul lui aia in gand, nu inteleg de ce?! imi iubesc iubita, ce naiba se intampla cu mine? pentru colega aia nu am nici pic de sentimente fereasca dumnezeu, am inceput sa plang fiinda nu inteleg ce se intampla cu mine, va rog niste sfaturi simt ca o iau razna! Chiar nu inteleg ce se intampla cu mine, plang incontinuu, orice alint pe care il folosesc pentru iubita mea imi apare handicapata aia de colega in gand, va rog ce sa fac?!

6 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Când iubește cu Adevărat este imposibil sa fi confuz în privința omul pe care îl iubești cu Adevărat mai ales și mai ales chipul acelui om nu există o așa confuzie numai dacă îți place de 2 persoane dar asta ar însemna să nu iubești cu Adevărată acea personă fiindcă nu poți sa iubești 2 oamenii și decât unul singur în felul acela da ai fi și în stare să-ți dai și viața pentru acel om doar acel om unulsingur.

| nustiuexact69 explică (pentru 1onur):

Ideea e ca am ceva probleme cu ganduri compulsive si ceva ganduri incurcate, asa mi-a spus pshihiatra

| ania a răspuns:

Daca chiar o iubesti pe iubita ta, insoara-te cu ea. Poate te ataca satana, esti maivulnerabil la ispite pentru ca traiesti in pacatul curviei.

| nustiuexact69 explică (pentru ania):

Am 17 ani sad

| nustiuexact69 explică (pentru ania):

Doamne, acum am scăpat de faza cu colega, îmi apare fosta nu mai suport gândurile astea

| bannedMF a răspuns:

Sa stai sa meditezi si sa te gandesti bine la ce vrei