| kiroboy a întrebat:

happy

Imi place de o fata de ceva timp,avem amandoi aceleasi interese, ascultam aceeasi muzica, etc.Problema e ca eu am 13 ani (peste 1 luna fac 14) si ea face 15.Intr-o zi am stat si ne-am uitat cam 30 de secunde unul in ochii altuia,si de atunci incepe sa-si puna capul pe umarul meu,sa incerce sa ma imbratiseze si alte gesturi, pe care si eu cateodata le fac happy
Sunt coleg cu respectiva de la gradinita si acum suntem amandoi a 8 a,in aceeasi clasa.
Anyway,ce ziceti, ma place sau nu? Daca da cum as putea sa procedez?
Fara raspunsuri la caterinca sau altceva happy
Multumesc anticipat happy

9 răspunsuri:
| loveM a răspuns:

Buna! din gesturile ei arata ca te place. vorbeste cu ea si vezi ce simte pentru tine. Iar in legatura cu varsta, e doar un an, nu e mult, nu ar trebui sa conteze asta. cunosc cupluri casatorite in care fata e mai mare si cu 3 ani. dragostea nu are varsta.
Daca chiar tineti unul la altul, atunci fi-ti impreuna. happy

| grab a răspuns:

Da, boss, te place.

| kiroboy explică (pentru loveM):

Dar cand e momentul potrivit sa-i spun?

| kiroboy explică (pentru loveM):

Si cand este momentul potrivit sa-i spun?

| LeeDora a răspuns:

Dacă a început așa de brusc, sigur te place! Eu îți sugerez să o iei încet, să îi răspunzi la toate gesturile ca să nu fie stânjenită și să creadă că nu o placi și fiindcă ești băiat ar trebui să faci tu mereu primul pas, de exemplu să faci pasul de la îmbrățișare la sărut pe obraz, dar oricum fă pași mici pentru că nu vrei să o speri! laughing

| Emilian65 a răspuns:

Continuati prietenia pe care o aveti inca de la gradinita si ai sa vezi ca aceasta se va transforma intr-o relatie stabila si frumoasa.

| loveM a răspuns (pentru kiroboy):

Cu prima ocazie cand o intalnesti.ce rost are sa mai astepti?

| misubacsi a răspuns:

Sentimentul de prietenie daca este reciproc este un semn ca s-ar putea sa treceti la un nivel superior, cel de iubiti.

| neutrino a răspuns:

De placut, te place, dar nu poate astepta la infinit ca tu sa-i arati ca poti fi si barbatel.