| Badboi a întrebat:

Salut TPU, iubita mea a luat postinor2 după 12-16 ore de la contactul sexual, numai ca le-a luat pe amândouă o data, deoarece pe prospect scrie sa se ia simultan iar pe cutie cu o pauza de 12 ore între ele, îmi poate spune cineva ce se va întâmpla? Sau dacă sunt eficiente chiar și asa? Ce repercusiuni v-or avea?
Tin sa mentionez ca am folosit prezervativ numai ca acesta s-a rupt.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pacat ca nu a-ti citit efectele dezastruoase ale unei asemenea pastile, fiindca asta este o bomba hormonala, care se poate lua 1 singura data in viata femeii fiindca are efecte negative dezastruoase pentru sistemul ei hormonal.
Apropo, eficacitatea pastilei dupa 12-16 ore este extrem de scazuta si s-ar putea sa fii fost luata inutil.

Unul din efectele negative ale acestei bombe hormonale este ca deregleaza masiv ciclul mentrual care nu va mai veni normal si regulat pe urmatoarele 6-12 luni! Ovulatia si perioada fertila producandu-se de asemeena aleator.

Cum nu se mai poate lua o a doua "pastila de a doua zi" in viata femeii, de acum inainte absolut toate partidele sexuale vor trebuii facute protejat, doar cu prezervativ.

| Badboi explică (pentru Violleta2022):

Ai citit măcar ce am spus? Partida sexuala a fost făcută protejat, nu e vina nimănui ca s-a rupt prezervativ ul. Efectele secundare le-am citit împreună, dar cum nu ne dorim o sarcina am decis sa o ia.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Badboi):

Atunci este doar vina ta!
Prezervativele se rup dintr-un singur motiv: cand baiatul cumpara prezervative prea mari pentru cucul lui mic!
Un prezrevativ mare/larg se rasuceste pe penis in timpul sexului, pana se intinde la maxim si pocneste!
Fii realist si lasa impresuionatul vanzatoarelro cand cumperi prezrevative, ca accidnetul cu ruptul lui s-a produs nmai din vinat ta, fiindca ai cumparat ceva ce este mult prea mare pentru cucul tau!

Un prezrevativ de masura corecta trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect si sa stea perfect intins, fara sa faca cute sau pliuri, ca sa fie considerat de masura corecta, fiindca nu-i permite sa se rasuceasca in timpul sexului si nici sa se rupa!