| anonim_4396 a întrebat:

La varsta de 13 ani penisul meu are in erectie 7-8 cm. Este normal? Este nevoie de operatie? Ce ar trebui sa fac ca sa imi mai creasca penisul cu vreo 3-4 cm?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Din pacate nu exista nici o solutie viabila pentru marirea penisului. Ai sa citesti despre o procedura chirurgicala in care se taie niste ligament, se lungeste un pic dar devine mai greu de folosit. Crème, pastile, unguente, exercitii, toate acestea nu folosesc la nimic altceva decat sa umple buzunarele smeecherilor pe spinarea fraierilor.
Nu te lua dupa ce s[un colegii tai, toti le "infloresc" un pic, mai ales la varsta asta. Deocamdata stai linistit, iti va mai creste in mod natural. Punne-ti diin nou problema marimii pe la 16 ani, dar si de atunci va mai putea creste.

5 răspunsuri:
| m3m3sje a răspuns:

Lol, frate daca ai 13 ani ce te interesează pe tine câți cm ai in...
Așteaptă ca o sa se dezvolte toate la timpul lor, nici o operație nimica.
Stai calm ca la 15 ani o sa ai destul deocamdată ești la pubertate

| CeVorbestiMa a răspuns (pentru m3m3sje):

Poate prietena lui e nemultumita.

| Lawliet14 a răspuns:

La vreo 17 ani sa te gandesti la asta, pana atunci vezi ce se intampla.

| Emilian65 a răspuns:

La 13 ani, cam cat ai vrea sa o ai? Pentru varsta ta, dimensiunea este aproape de normal. Ea(scula), va mai creste si va ajunge la normal sau peste normal.

| ywar a răspuns:

In loc sa inveti, tie iti gandul la regulat. Generatie de toata jena!