| MiculFaraon a întrebat:

M-am despartit ieri de iubita mea cu care eram de 2 ani plus ca suntem si colegi de clasa este prima despartire! M-am despartit eu de ea ce e drept am zis-o la nervi ca nu mai vreau sa fiu cu ea deoarece ea munceste de luni pana vineri la mama ei cam de la 12 la 6 seara si ea nu isi mai facea deloc timp pentru noi devenise foarte rece dar in schimb cu prietenele vroia sa iasa si chiar a si iesit saptamana trecuta de 2 ori pe cand cu mine o data iar saptamana asta tot asta vroia sa iasa cu ele si din aceasta cauza am luat aceasta decizie dar eu vreau inapoi cu orice pret dar nu vreau sa ii pic la picioare. Eu am cauta-o azi daca vrea sa ne gasim si sa vorbim si a spus ca parca ne despartisem si a zis ca nu stie daca va iesii si ea vrea multa libertate din cate inteleg dar timp pentru noi deloc. Ce sa fac ajutati-ma va rog din suflet, imi este foarte greu...

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ea are dreptate, nu te poti juca de-a despartirea. Asta ai vrut, asta ai obtinut si ea stie mai bine decat tine ca o relatie are si un sfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai facut foarte bine ca te-ai despartit de ea. Cand iubesti pe cineva, doresti sa il vezi in fiecare zi, daca nu, cat de des ai posibilitatea, dar ea a ales sa se distreze cu prietenele in loc sa stea cu tine. Fii barbat, respectati decizia si cautati alta, ca ea poate are deja pe altcineva. Nu te ruga de una care te face sa iti pierzi timpul. Timpul ei e pretios, dar al tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Tu raspunzi ca n-ai ce face, si eu la fel, dar macar citesc bine intrebarea, si incerc sa dau un raspuns folositor. Daca ai fi in locul baiatului, fii sigur ca nu ai mai avea aceeasi parere.

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul ca tu raspunzi pentru ca nu ai ce face, este strict problema ta. Daca vei incerca insa sa intelegi bine raspunsul pe care eu l-am dat, poate ca vei intelege ca nu l-am oferit din lipsa de alta preocupare si ca nu-mi permit sa dau sfaturi aiurea. O zi/seara buna!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca nu te apreciaza, cum sa isi faca timp pentru prietene dar pentru tine nu? Nu mi-se apare corect! Eu zic sa o cauti si sa-i spui daca simte ceva cu adevarat pentru tine si daca spune ca da... spune-i s-o demonstreze! Daca n-o face...las-o, crede-ma, e spre binele tau! happy

| DenisaAlexandra2000 a răspuns:

Ai reactionat si tu cam urat, o despartire nu poate fi stearsa cu buretele, dar totusi, ii poti explica motivele pentru care ai facut-o, prin asta tu vei da dovada de maturitate, daca ea iti va accepta propunerea inseamna ca va da si ea dovada de aceelasi lucru, daca ea nu te va asculta si nu-ti va vorbi inseamna ca ori ai ranit-o prea tare sau este ea prea imatura ca sa se gandeasca si la motivele pe care le-ai avut si la greselile pe care le-ati facut, daca nu va accepta fi pozitiv, gandeste-te ca nu o sa-ti mai pierzi un timp din viata ta, asta inseamna ca nu va potriviti.