| anonim_4396 a întrebat:

Numele meu este Mihai si sunt pe clasa a10a.

Am si eu o nelamurire thinking

Pe scurt, obisnuiam sa vorbesc cu o colega din clasa pe Messenger foarte mult. Nu stiu cum s-a intamplat dar a inceput sa imi placa de ea, in fineoh go on

Recent, m-am certat cu ea dintr-o prostie si in timpul certei ea mi-a zis ca tine la mine. Eu nu stiu ce sa cred, parea cam serioasa si vreau sa zic ca niciodata nu m-a facut sa ma simt cum se spune pe engleza friendzonedthinking

Mentionez faptul ca ea este putin mai complicata de fel. Onest, eu nici nu ma asteptam sa zica asta. Totusi, as dori niste pareri mai ales de la fete, voi ce credeti? Dau fundoiwinking :

4 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Ce ar trebui sa credem daca ea a spus ca te place? Daca sentimentu-i reciproc, trceti la pasul urmator. Incearca sa vorbesti cu ea direct, deschis, fara ascunzisuri.

| mona a răspuns:

Daca ea ti-a zis ca te place inseamna ca asa e, nu vad de ce ar glumi cu asa ceva

| val31989 a răspuns:

Daca ti-a spus ca te place,asa e. Incearca sa te impaci cu ea, si mergeti mai departe big grin.
Mai mult, daca unei fete nu-i place un baiat nu se cearta cu el (cel putin asa stiu eu).
Daca si tu o placi, fa pasul urmator, spune-i ce simti pentru ea...

| Mihai1337 a răspuns (pentru val31989):

Nu mi-a zis ca ma place, mi-a zis doar ca tine la mine. Intrebarea mea este ce a vrut sa zica cu asta tinand cont de chestia cu friendzoned.