| MironGeorge a întrebat:

O sa fiu scurt si la obiect.Am 17 ani si vreau sa imi incep viata sexuala.Prietena mea are 15 ani si este virgina. Vrea sa facem sex dar ii este cam frica. vreun sfat cum sa o conving?

Răspuns Câştigător
| Tso a răspuns:

Cel mai bun lucru e nici sa nu incerci sa o convingi. E inca un copil, nu e dezvoltata si risca prea multe din punct de vedere medical. Asteapt-o cel putin pana implineste cel putin 17 ani, 17 ani jumate si abia atunci poti sa incerci sa faci ceva. In plus, un adevarat barbat nu convinge nicio femeie sa faca dragoste cu el, asta vine de la sine, intr-un moment intim, nu se programeaza. Dar sunt aproape sigura ca relatia nu e una de durata, mai ales ca tu "vrei" sa iti incepi viata sexuala. Lasa fata sa copilareasca si cauta-ti o alta fata de varsta ta, sau mai mare putin, cu care sa faci pasul asta.

8 răspunsuri:
| AtlantisMe a răspuns:

Mai bine te conving pe tine ca sa incepeti viata sexuala cand vrea ea.

| Humphrey a răspuns:

Da, daca vrei peste 1 an sa zici pe aici " Sunt tata si am 18 ani si mama copilului meu are 16 ".

| Crazyfish a răspuns:

Man,e prea cruda, don't.

| domaco a răspuns:

Vrei tu sa faci sex, dar cu ea ai vorbit? gandeste-te ca are doar 15 ani, daca o fortezi sau o obligi sa-r putea sa regrete mai tirziu. daca o iubesti sincer, fii rabdator cu ea.

| Yohamatiuma a răspuns:

Ai rabdare... pina cind ii v-a trece frica. Apropo de cit timp va intilniti?

| MironGeorge explică (pentru Tso):

Buna,poate ca ai dreptate.nu stiu ce sa zic.intr-adevar este cam mica avand in vedere ca are 15 ani, dar pur si simplu simt nevoia asta...nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun.dar si ea mi-a dat cateva semne cum ca ar fi de acord.si apropo ca sa iti mai dau cateva detalii despre noi:sunt cu ea de 3 luni, e colega de liceu (ea a 9-a eu a 11-a), si locuieste foarte aproape de mine.

| MironGeorge explică (pentru Tso):

Buna.Intai as vrea sa-ti multumesc pentru toate sfaturile care mi le-ai dat in acest topic, iar ca sa revin la subiect...cand o intreb de sex ea imi zice aproape totdeauna "curand". Dupa gesturile pe care le face imi dau seama ca ar vrea.cateva gesturi ar fi:ii tremura respiratia cand o sa rut, ceea ce indica ca se excita.; uneori geme cand o ating in zonele intime; iar alt fapt care imi arata ca ar vrea este acela ca atunci cand sta la mine in brate se "freaca" de... daca ma intelegi big grin

| Tso a răspuns (pentru MironGeorge):

Nu ai pentru ce. "Curand" ar putea sa insemne multe. Din ceea ce zici, pare ca si ea vrea destul de mult sa faceti pasul asta. Ai putea sa incepi prin a purta discutii cu usoare tente sexuale, sa o intrebi discret cam ce si-ar dori ea, sa incerci sa vezi cat de informata e si sa va documentati impreuna. Apoi, poti usor sa treci de la mangaieri si saruturi la petting, sa descoperi ce ii place, sau, mai bine zis, ce va place, iar apoi, dupa ceva timp, o sa simtiti singuri ca a venit vremea. Partea frumoasa a sexului sta in spontaneietate, nu incerca sa programezi o data anume, lasa asta sa vina usor, de la sine. Doar sa ai grija sa ai mereu un prezervativ pe langa tine. Alte intrebari? O sa incerc sa te lamuresc, daca mai e cazul.