| LordCristobal a întrebat:

Salut TPU!
Reiau seria de întâmplări amuzante cu fete.
In perioada liceului am avut parte de cateva tentative de agatat foarte directe din partea unor fete.
Primele tentative au venit din partea unei domnișoare mai golănașă să zic așa și au fost de genul:,,Băiatu,dă-mi nr tău de telefon" sau,,Băiatu îmi plac blugii tai".Ba mai mult mă strigă și pe strada:,,Iubire!".
Celelalte tentative au venit din partea unei blonde frumoase care a sunat așa,,Băiatu, te vreau".
Am câteva întrebări pentru băieți:
1.Cum reacționați daca o fata va agăța într-un mod foarte direct așa cum s-au întâmplat în situația de mai sus?
2.Cand sunteți agățați de fete preferați un mod mai direct sau mai subtil?
Și o întrebare și pentru fete:
E adevărat că mare parte din bărbați se sperie când fetele fac primul pas?

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

1. M-as intreba daca am la mine un prezervativ sau nu. laughing
2. Subtil. Macar asa....pentru linistea mea. Ca n-as fi doar un graunte de nisip pe o plaja, daca ma intelegi. big grin

Nu cred ca barbatii in general se sperie de femeile indraznete, asa, doar ca idee. Mai degraba cred ca sunt luati prin surpindere, total nepregatiti pentru un scenariu de acest gen. De regula, barbatii sunt cei care ies la agatat, care iau initativa, au un plan (sau macar niste tips&tricks), iar femeia care pica fara sa fie rugata e ca vanatul care vine si-si pune singur teava pustii vanatorului fix in piept. Vanatorul va ramane perplex si nici nu va stii daca sa apese sau nu pe tragaci. Se va speria? Unii da, probabil...
Mai e si aspectul dominator. In momentul in care o femeie face asta, isi aroga ea postura dominatoare, preia controlul si dicteaza urmatorii pasi. Pentru unii barbati asta nu prea e compatibil cu structura lor. Si efectiv se blocheaza. Ori fug, ori nu intra in joc.
E drept, vor fi si unii care percuteaza imediat, dar cei care fac asta o percep pe respectiva ca fiind una foarte "light", o fata care s-a rodat cu multi, de a ajuns sa aiba atitudinea si indrazneala asta. Sau pur si simplu una care-i la produs la ora aia. Dar daca e vorba de relatie mai serioasa, nu cred ca e metoda cea mai buna in cazul femeilor care spera si la asa ceva, ulterior...

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Reiau seria intimplari idioate cu fete pe cine crezi ca intereseaza asemenea prostii? Pe nimeni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Abia aștept ( am 75 de ani).
2. Accept ambele variante.
3. Bărbații cu sânge în instalație, nu.

| MihaitzaBigCok a răspuns:

Ma joc metin deci nu stiu

| T0T a răspuns:

Păi ești sigur că te „agățau" și nu făceau mișto de tine?
Dacă cineva vrea să mă „agațe" nu pot lua în serios asemenea metode.

| LordCristobal explică (pentru T0T):

Sigur era vorba de agatat.
Prima gagica a insistat o grămadă după mine iar fata blonda era cat de cat interesata după mine.
Bine la prima nu cred merita nimic dar a la a doua fata merita incercat ceva.
Dar in liceu nu prea mă interesau fetele și nu am prea am dat curs la tentativele de agatat.

| Allemando a răspuns:

Salve!
1. E panaramă.
2. Prefer să agăț eu fetele laughing

| Hypefox a răspuns:

E cu dus intors aici. Daca noi ca fete facem primul pas si ne place într-adevăr de cineva, putem fi direct considerate din prima panarame sau ceva si ca vrem sa ne cordim. Deci daca facem primul pas nu este bine. Dar si daca facem primul pas, undeva va atrage caci va emanam acea senzatie ca stim ce vrem, suntem decise. In orice caz depinde mult si de bărbați si de cazuri.

| Hypefox a răspuns (pentru Allemando):

Si cum am scris fara sa mai citesc comentariile, suntem considerate panarame daca agatam primele?