| dragonashhhhu47 a întrebat:

sunt baiat si am 16 ani si inca sunt virgin..toti baietii de la mine din clasa au trecut de aceasta etapa ca sa ii zic asa. (spun toti pentru ca nu sunt sigur de unii dintre ei) ce sa fac? eu sunt si mai timid asa de fel dar vreau sa... ar trebui sa ma duc prima data la o curva? macar pentru un oral

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu recomand sa mergi la curva la 16 ani. Mai rezista 2 ani si atunci da poti merge, si acum se poate dar nu vreau sa am pe constiinta un copil care apeleaza la una de 20 de ani pentru placeri sexuale.

| Felys a răspuns:

Cea mai proasta idee este mersul la prostituate,sub nici o forma sa nu faci asta in viata ta,nu stii ca sunt boli venerice care se pot lua prin sex oral neprotejat,chiar vrei sa suferi toata viata pentru a da si tu bine pe langa colegii tai ca ai avut o asemena experienta,nu face asta,nu esti atat de in varsta incant sa fi atat de disperat de a fi cu o femeie, ai rabdare si fa-ti o prietena si cand ea va fi pregatita, ve-ti avea parte amandoi de ceea ce va doriti, nu te mai lua dupa toti adolescentii care oricum prea multa minte nu au, ai grija de sanatatea ta ca sunt prea multe nenorociri ca sa iti bați joc de ea in acest fel

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa nu-i crezi, majoritatea nu au vazut in viata lor un chilotel de dama decat intins pe sfoara la uscat sau in vitrina magazinelor cu desuuri de dame.Cat despre sex ai timp dar esti stresat hormonal si daca iti da mana ai putea apela la serviciile unor dame de companie mai spilcuite.

| Shine_Except_1990 a răspuns:

Looool? nu este o solutie! si totusi? de ce te agiti? nu mai fi timid, dar sa nici nu sari calul... bafta,

| positivity a răspuns:

Ar trebui să aștepți persoana potrivită. De ce contează atât de mult părerea prietenilor tăi? Dacă ei au făcut ceva, nu înseamnă neapărat că trebuie să faci și tu asta. Înțelegi?

| OnuOnulică a răspuns:

Iti recoamnd sa nu te grabesti. Inca esti copil si mai ai timp pana sa experimentezi viata sexuala. Cred ca ar trebui sa mai astepti 2 ani ca apoi sa nu regreti daca iei vreo boala.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Man crede-ma sa te duci si sa dai banii la o curva e cea mai proasta idee uite cateva sfacuri
1. Fa-ti o prietena si dupa ceva simp o sa scapi de aceasta povara
2. du-te intr-un club si agata si tu o fata mai usuratica
3. poate cunosti o tima prin clasa scoala sau printre prieteni care e mai de moravuri usoare si convingeo si culcate cu ea
4.asteapta si vina vara convingeti parinti sa-ti dea bani si du-te in vama veche ca acolo e imposibil sa nu f**uti ceva
5.Nu mai asculta de toti din clasa ta si stai cil totul o sa vina la vremea lor

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde stii tu ca au trecut de pragul ala? erai acolo cand au facut-o? de ce te lasi atat de manipulat de niste zvonuri din anturaj?

| Emilian65 a răspuns:

Felicitari ca esti virgin la 16 ani. Ai destul timp sa-ti faci o prietena cu care sa te iubesti cat vrei. Nu face prostia sa te duci la curve, asa cum zici tu.

| Nfs1999 a răspuns (pentru Dima_Alexandru_1994):

Cel mai bun raspuns!(dupa parerea mea)