| boomerang2002 a întrebat:

Vreau sa incep cu faptul ca nu am mai avut relatii pana acum.
De curand am fost bagat intr-o grupa cu o tipa de varsta mea (vreo 17-18 ani) si a inceput sa-mi placa de ea.
Cu o singura persoana mi s-a mai intamplat sa o plac si sa o vreau mereu langa. In rest doar ma uitam dupa cate una, imi placeau formele ei si cam atat.
O problema ar fi ca nu sunt atragator fizic si nu stiu ce sa fac in cazul asta.Nu stiu cum sa fac pe cineva sa ma placa.
Tin sa mentionez ca interesul meu nu e sa fac sex cu persoana respectiva, ci simt ca vreau sa o strang in brate si s-o sarut, vreau sa o am mereu langa mine.Ma gandesc la ea de cand am intalnit-o. Si e foarte posibil sa o intalnesc iar peste cateva zile.
Intrebarile sunt: Cum devin atragator pentru o fata? Cum ii starnesc interesul? Cum fac chestiile astea astfel incat sa am sanse cat mai mari sa reusesc? Voi cum ati procedat cand v-ati "intemeiat" prima relatie?
Scuzati-mi greselile gramaticale!

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Cum ii starnesti interesul? Depinde de ce fac ceilalti.
Dacă tipa arata bine si toti băietii din grup se baga in seama cu ea, nu te grabi, lasă-i pe ei sa o sufoce. Tu trebuie să o ignori. Doar in cazul in care ramai singur cu ea, poti sa initiezi o conversatie.
Las-o sa se intrebe de ce esti singurul care nu pare interesat de ea si sa caute singura sa se bage in seama cu tine.

Daca vezi ca nimeni nu se ingramadeste, poti sa vorbesti cu ea. Nu conteaza ce, conteaza doar sa fii relaxat si sigur pe tine. Daca ai pana in 18 ani mai poti vorbi putin cu ea pe Facebook, dupa care o inviti sa iesiti.
Daca vrei sa o faci sa fie interesata de tine, e mai complicat, mai ales dacă nu ai prea stii ce sa faci. E mai simplu sa o inviti sa iesiti decat sa o faci sa te observe intr-un grup cu alti tipi. Asta ar insemna sa fii cel mai bun.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai de curand a inceput sa iti placa o fata si vrei deja sa o strangi in brate si sa o saruti? Nu iti pare putin... ciudat? :/

Glumesc. Totul este ok big grin, ai un nas situat intre doi ochi si o gura. Esti capabil de orice. Adopta o postura adecvata, fii sigur pe tine, ca poti, nu te descuraja.

Daca simti ca poti mai mult si vrei mai mult, poti sa incerci sa te dezvolti fizic, mergi la sala, fa miscare. O sa vezi ca starea ta de spirit o sa se imbunatateasca.

Vorbeste cu ea, fii deschis, glumeste. Cand vezi ca subiectul nu este interesat de ea... atunci nu mai continua cu asta. Raspunde mereu cu o fraza deschisa, care lasa de spus mai multe dupa. Fii misterios. Si poate o sa ajungi sa fii cu acea persoana. Daca nu, nu este nicio problema. Ai tot timpul inainte.

Bafta! ^^

| Mortimer2020 a răspuns:

Depinde de fata nu toate le plac acelaș lucruri dar in general fetelor le plac frorile bomboanele cate un sarut de obicei. Eu asa "agăț " fete sper sa ai norocul la fel ca al meu.
SUCCES!

| boomerang2002 explică (pentru LoveSleep):

Pai e vorba de meditatie, si doar eu si ea suntem in grupa + profa bineinteles. Nu stiu daca vorbeste cu alti baietii sau daca are pe cineva.

| boomerang2002 explică (pentru LoveSleep):

Mersi de sfat!

| LoveSleep a răspuns:

E simplu sa o faci sa te placa daca sunteti doar voi doi la meditatie si o vezi relativ des.
Desi e greu pentru tine, trebuie sa incepi de undeva. Cred ca e important sa nu faci nimic pana nu reusesti sa te convingi ca daca nu te place, nu e mare scofala, pentru ca mai mult ca sigur, o să te refuze. Ar fi prea optimist sa te gandesti ca o sa-ti iasa din prima. De obicei ai nevoie de putin exercitiu.

După ce te obisnuiesti cu gandul ca e ok daca nu te place, trebuie sa intelegi unele lucruri despre femei si trebuie sa intelegi ce greseli faci deja, pana nu ai abordat-o.

"Tin sa mentionez ca interesul meu nu e sa fac sex cu persoana respectiva, ci simt ca vreau sa o strang in brate si s-o sarut, vreau sa o am mereu langa mine"
Stiu ca esti mic si ca e ok sa gandesti asa la varsta asta, dar daca ii spui asta unei tipe, sau o faci sa deduca asta, n-o sa te placa niciodata. Daca o sa tratezi vreo data o tipa cu manusi, n-o sa ajungi nicaieri. Orice tipa iti spune ca vrea asta, ca vrea pe cineva care sa o iubeasca si bla bla bla, nu stie ce vorbeste.

"O problema ar fi ca nu sunt atragator fizic si nu stiu ce sa fac in cazul asta."
N-o sa agati nimic niciodata cu atitudinea asta. O fata sau o femeie in general, are o gramada de complexe, o gramada de ganduri, o gramada de porcarii in cap si ultimul lucru pe care il vrea e un tip care nu e sigur pe el si care nu e ok cu aspectul lui fizic.
Trebuie sa-ti scoti ideea asta din cap, cum ca ai fi urat, pentru ca nu te ajuta cu nimic si nu o poti schimba.

Incearca sa te duci la un frizer ok si sa-ti schimbi tunsoarea. Fa-o mai des de asemenea.
Cumpara-ti niste haine care iti vin. Blugi - nici prea stramti, nici prea largi si tricouri, pulovere, in principal fara desene, mesaje sau alte rahaturi. Negre, albe sau gri.
Du-te la sala.
Cumpara-ti un ceas.
Incearca sa ai un ten ingrijit, spala-te pe dinti si incearca sa ai mai multa grija de tine.
Cam asta e tot ce poti face la aspectul fizic. Incearca sa devii cea mai buna versiune a ta, iar cand ai atins-o gandeste-te ca ai facut tot ce se putea si nici macar nu mai are rost sa te gandesti la alte defecte fizice, nu le poti schimba oricum.
Cat despre caracter, trebuie sa citesti. Mult.
Iar restul, lucrurile care tin de atitudine si felul in care vobesti cu o tipa, depind de cat de mult esti dispus sa experimentezi.

Nu pot sa-ti spun tot printr-un mesaj, dar o sa incerc sa-ti dau niste sfaturi.

Face 2 face:
Nu conteaza ce spui, conteaza cum o spui.
Incearca sa fii cat mai sigur pe tine, sa zambesti, sa o privesti in ochi. Daca ai emotii, trebuie sa exersezi mai mult.

Asculta ce are de zis si dezvolta, nu pune intrebari ca la interviu. Daca ii spune ca ii place Florin Salam, o intrebi de ce, ii spui ce nu-ti place tie la el, ca ai auzit ca isi strange unghiile intr-un borcan de gem si tot asa. Nu trece la urmatoarea intrebare. Incearca sa continui de unde a ramas ea.

Online:
Nu fi insistent. Nu o presa. Las-o sa-ti scrie si ea. Tu trebuie s-o faci sa te placa cand vorbiti, iar cand nu ii scrii, trebuie s-o faci sa-ti scrie sau sa se intrebe de ce nu o faci. Daca o faci in fiecare zi o s-o plictisesti. Daca vorbiti 3 mesaje azi si maine nu ii scrii, nu rezolvi nimic, pentru ca nu i-ai atras atentia destul incat sa o faci sa te observe.

Invit-o sa iesiti. Nu te ruga de ea. Spune-i intr-un fel sau altul ca tu vei fi acolo, daca are chef sa vina, o astepti. Daca nu, aia e.
Daca accepta dar anuleaza in ultimul moment, nu o intreba ce s-a intamplat, spune-i ca speri ca totul e ok, lasati pe altadata. Si apoi o mai poti invita o singura data. Daca si de data asta are o scuza, incepi sa o ignori tot mai mult si incerci sa o uiti. Nu prea ai ce sa faci. Mai sunt tipe destule.

Acum ce poti face strict legat de problema ta:
Cred ca cum am zis si mai sus, cea mai sigura chestie e sa vorbesti putin cu ea si s-o inviti sa iesiti.

Cea mai ok chestie ar fi sa o faci sa te placa, dar cum am mai zis, e foarte greu de crezut ca o sa-ti iasa din prima. Si asa risti sa ramai in friendzone.

Daca as fi tu, in locul tau, as mai vorbi putin cu ea pe ici pe colo pe la meditatii si intr-o zi, cand am iesi de la meditatii, i-as spune ca mor de foame "vrei sa mergem sa mancam ceva?".

Asta e varianta safe.

Varianta "badass" e sa vorbesti cu ea cand ai ocazia si intr-o zi sa-i spui, nu conteaza daca e pe Facebook sau face to face ca ti se pare ca e super draguta si ca ai vrea sa iesiti la o cafea sa mai vorbiti.

| boomerang2002 explică (pentru LoveSleep):

Mersi mult de sfaturi! Se pare ca tipa respectiva are pe cineva(am aflat fara sa trebuiasca sa zic ceva, pur si simplu am observat o poza cu ea si un tip si de acolo am dedus), nu ma asteptam oricum sa fie cu mine.N-am decat sa-mi vad de treaba linistit ca nu cred ca am ce face in cazul de față.

| LoveSleep a răspuns (pentru boomerang2002):

Genial. Ce noroc pe tine, acum nu mai trebuie sa faci nimic, poti sa stai linistit in zona ta de confort.

E bine ca are prieten, acum stii ca nu e nici o presiune pe tine. Daca nu iti iese, nu o pierzi, daca era pierduta din start.
Incearca s-o faci sa te placa, incearca sa mergi cu ea spre casa, sa mergeti sa mancati undeva cum am zis, macar te obisnuiesti in a fi in preajma unei tipe. Si poate cine stie, se indragosteste de tine. Daca nu, ai castigat niste experienta si data viitoare va fi mai bine. Daca ramai unde esti cand o sa-ti placa o alta tipa o s-o iei tot de la inceput.

Evident ca scriu degeaba. Pari un tip ok, asta e si motivul pentru care m-am obosit sa scriu atat. Dar continua asa si o sa ajungi ca unii de pe aici, la 30-35-40 de ani singuri cu teorii in cap cum ca femeile prefera doar barbatii frumosi sau cu bani. Barbatii care nu sunt in stare sa isi dea seama ce fac gresit si de ce nu reusesc sa aiba femei vor fi mereu ăia care isi vor gasi scuze cum ca sunt urati, nu au bani, cum ca femeile sunt superficiale, etc.

| boomerang2002 explică (pentru LoveSleep):

Ok.Atunci o sa incerc sa vorbesc cu ea data viitoare si sa ii propun sa mergem sa mancam undeva, din pacate tot nu am numarul sau Instagram-ul ei( daca aveam numarul ii propuneam zilelea astea). Daca o intalnesc pe strada o sa ma gandesc repede la ceva sa ma bag in seama.
Cea mai nasoala parte e in cazul in care ma refuza, o sa fie cam cringe pentru amandoi cand o sa ne revedem la meditatie.
Am cerut sfaturi pentru ca vreau sa schimb ceva in viata mea.

O parte buna e ca nu ma simt tensionat cand discut cu ea diverse subiecte, ma simt "liber" cand discut cu ea fata de altele de care nu sunt atras.Numai atunci cand vreau s-o abordez apare problema ca nu stiu ce-i zic (asta se intampla cu toate tipele).