| Elena_4068 a întrebat:

Salut utilizatori TPU am nevoie de ajutorul vostru.Imi place de un baiat de curand lui ii place de mine de cand a inceput anul de scoala suntem suntme amundoi 6.Inca unui baiat de aceeasi clasa i-a placut de mine dar mie nu in acea zi a fost mare zarva pe hol si in clasa iar colegi mei ma intrebau ceva de genu "A tu vrei sa fii cu Justin Bieber, Nic Jonas sau ce."
Acun el tot imi da de inteles ca vrea sa fim impreuna el e prin preajma find amundoi in accelasi grup de prieteni e cam greu sa ascun tot dar pana acum am reusit.Deocamdata suntem doar amici.Sa-l intreb daca vrea sa fim impreuna si baiatul celalalt e in aceeasi clasa cu el iar dirga lor e profa mea de desen.

Răspuns Câştigător
| ιяιηυк a răspuns:

Buna!

Daca tie iti place cu adevarat de acest baiat[si lui de tine] incearca sa discuti cu el despre acest subiecthappy
Dar, totusi, nu-l lasa pe dinafara si pe celalt baiat a carui diriginta este profesoara ta de desen, incearca sa-i explici ceea ce simti tu despre el si ca intre voi vrei sa fie doar o relatie de prietenie si nimic mai multhappy
Fii cat se poate de corecta cu amandoi si incearca sa nu ranesti pe niciunul dintre eihappy

Sper ca te-am ajutat!

Pa, pa!:*

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întâi învață să te exprimi și apoi să-ți fugă gândul la băieți!
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Si ce daca diriga lor e profa ta de desen? Ne ajuta pe noi cu ceva? Eu cred ca esti prea mica pentru a avea un prieten. Evident ca nu o sa te intereseze parerea mea, pentru ca nu o sa-ti convinva. Dar eu iti zic sa mai astepti, sa cresteti amandoi. Sau daca vrei neaparat acum sa fi cu el, atunci lasa-l pe el sa te intrebe. De ce sa-l intrebi tu?

| jasmine73 a răspuns:

Nu crea valva, tie de care iti place mai mult?
mergi si spune-i ce simti si gata
te linistesti apoi
hotaraste-te odata

| Elena_4068 explică:

Baieti sunt din accesi clsa si pot aparea conficte nu vreau ca sa auda diriga lor si dupa toata cancelaria. Ei stiu ca am fost cu un baiat din 8 din cauza unor zvonuri dar zvonul sa ingropat deoarece se dadea la toate prietenele mele.

| Elena_4068 explică:

Imi pare rau vas da tuturor funda.

| stanlaura80 a răspuns:

Gandeste-te bine. Gandeste-te de care iti place mai mult si apoi poti sa ii spui : am observat ca si tie iti place de mine, si imi place si mie de tine. Ai vrea sa fii cu mine? Iar celuilalt baiat de care nu iti place poti sa ii spui : stiu ca iti place de miine dar eu deja am pe altcineva iar daca o sa fiu cu tine nu o sa mearga relatzia. Fii sincera si totul va fi bine. Nu e sfarsitul lumii. POATE ca el o sa inteleaga ca ai fost o prietena adevarata si i-ai spus ce simti. fundita daca ti-a placut ideea mea plss. :*