| Cutezătorul4k a întrebat:

Salut. Voi cum ati reactiona daca ati afla ca actuala voastra iubita a mai vorbit cu fostul ei inca o luna din primele zile voastre de relație?

9 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

E suficient să îți dai seama că nu a trecut peste, și că relația ei cu tine nu este suficientă. Mai bine o bagi in pat cât mai repede, altfel o bagă fostul

| Cutezătorul4k explică (pentru 94Lucifer94):

Sunt impreuna cu ea de 1 an si 8 luni, ne an si mutat impreuna de vreo 3 luni nu are ce sa mai ascundă, i-a dat block peste tot nu mai are cum sa converseze sau sa ia legatura cu el in nici un fel dar am vazut ca mama prietenei mele inca il are pe el la prieteni si i mai da like si asta mi se pare aiurea…

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Cutezătorul4k):

Măcar i-a dat ea block lui, important e să nu comunice cu el, mai ales dacă fostul ei o vrea inapoi. Te simți oarecum aiurea și trădat. Plus că dacă ai și unele indoieli iti pierzi usor increderea și ai putea să devii mai rece și distant cu ea. Ce o fi o fi, trăiește momentul că dacă stai să te gandești la chestii de genul, iti faci rău singur. Și dacă ar fi să plece, inseamnă că nu e ea aleasa și oricum nu ar fi mers oricât ai incerca. Problemele pot apărea tot timpul, dar cel mai mult ne afectează când ne pasă prea mult și ne gandim la ele, in loc să mergem mai departe fără să privim la ziua de ieri. Dragoste cu forța nu se poate, oricât de mult sacrifici. E ciudat cum ajungem să ne indrăgostim, pentru că tocmai din acest motiv există și riscul de a suferi.

| Cutezătorul4k explică (pentru 94Lucifer94):

Stateam si ma gandeam asa inainte sa adorm ca într-un fel chiar ma simt tradat ai mintit sa zic asa cand am descoperit asta, ai dreptate si tu cand zici ca daca stau sa ma gandesc la chestiile astea imi fac rau singur. Nici nu mai vrea sa auda de el ca zicea ca e toxic si mai bine nu l avea

| BoboBobo6717 a răspuns:

Eu încă vorbesc cu fostul, deși m-am despărțit de el de 8 ani și tot de 8 ani am o relație cu actualul. Asta nu înseamnă că îl înșel cu fostul. Am rămas in relații de prietenie și cam atât. I-am zis de la început că o să păstrez legătura cu el toată viața.

| Emma30555 a răspuns:

Si dacă a vorbit care e problema? Sa ști ca la început o relație se tatonează, sau crezi ca ea te a iubit după prima zi? Acum aveți o relație, sunteți bine, dacă ești genul gelos nu o sa fie bine. Gelozia este pentru omul nesigur, sa ști ca dragostea adevărată nu se păzește. Faptul ca au mai vorbit o perioada nu înseamnă mare lucru, a trecut de atunci ceva timp și dacă ea a rămas cu tine inseama ca nu are nici o importanta

| Violleta2022 a răspuns:

Si acest lucru ti l-a destainuit ea, sau ai aflat de la prietenii tai?

| RAY a răspuns:

Poate cu foști nu cu fostul, dacă ești fraier și ai încredere în fete, de crezi ca nu te inseala, nu te minte, o sa regreți asta

| dgprof a răspuns:

Si eu am mai vorbit cu fostul o scurta perioada (sa zicem o luna, idk) de cand aveam un nou iubit.
Nu e ca si cum as fi putut sa-l iubesc si sa-l "aleg" pe actualul din prima clipa oh go on
Insa astazi am o relatie de 6 ani cu persoana care sa zicem ca ar fi avut dreptul sa se simta "inselata si tradata" (desi doar am vorbit), si avem o relatie minunata.

Daca dupa 1-2 luni de relatie inca mai vorbea cu fostul, e un semn de intrebare. Dar daca dupa 1 luna si-a dat seama ca nu mai vrea sa revina acolo si ca stie ce vrea (pe tine), aatunci nu ai de ce sa iti faci griji.