| Levant_Mihai_1969 a întrebat:

Salut.Vorbesc de ceva timp cu cateva fete si vreau sa stiu daca ar trebui sa astept sa inceapa si ele conversatia nu doar eu sa fac asta.Ma gandesc ca daca astept sa inceapa ele prima data conversatia imi dau seama care este interesata de mine si care imi raspund doar din politete.Mersi.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inseamna ca nu sunt atrase fizic de tine si vb cu tine asa din politete urmeaza sa te bage in zona prieteniei de acolo nici zeii nu te mai scoate e ca gaura neagra totul ramane acolo, un sfat atingele si vezi reactia lor daca isi zambesc le place de tine daca nu fugi, cand atingem pe cineva incercam o conexiune emotionala, desigur nu pe fund si pe mana dreapta

| Scorpio27 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa faci asta. Chiar dacă înțeleg de ce vrei sa le lași sa îți scrie primele, ca sa vezi care ii place de tine și nu știu ce - e o prostie. Foarte putine fete scriu primele din teama ca sa nu creadă un băiat ca lor le place de el. Asta e logica noastră și fie ca ești sau nu de-acord, tu ar trebui sa ii scrii mereu prima și deja pe parcursul conversației o sa vezi dacă simte sau nu ceva pentru tine. Încă un sfat este sa nu afle aceste fete ("câteva" cum zici tu ) ca te scrii cu mai multe, o sa iasă urat. De-obicei ar trebui sa ai doar o fata căreia sa ii scrii de care îți place cu adevărat. Abordeazo de mai multe ori, cai fetelor le place asta, vei vedea dacă îți Răspunde rece atunci nu ii place de tine și dacă simți ca vrea sa continue Conversația atunci ii place. O fata care se respecta cel puțin, nu o sa scrie prima, crede-ma o sa îți pierzi rapid interesul fata de ea. Bărbatul e inițiatorul, nu uita

| 94Lucifer94 a răspuns:

Și dacă începi tu o conversație, de obicei se observă repede dacă fata este interesată să vorbească cu tine, mai ales dacă-ți pune și ea întrebări. Așa dacă doar îți răspunde la întrebările tale, probabil e timpul să aștepți să vezi dacă vor începe ele o conversație, sau dacă o vor continua pe cea care o începi tu. Nu e nimic greșit să începi tu o conversație, dar trebuie să-ți dai seama când nu au chef de vorbă sau nu sunt interesate.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Scorpio27):

Ce de pretentii aveti. Sau ai. Ca nu cred ca toate sunt sclifosite cum esti tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiind baiat, este normal ca tu sa initiezi discutia/conversatia!
Nu te astepta ca fetele sa faca primul pas, nu este politicios, asta se astepata de obicei de la baiat, ca el este cuceritorul.