| Kroos95 a întrebat:

Salut.Vreau sa va intreb, ce părere aveți despre fetele care se întorc la foști parteneri. Asta am pățit eu, am fost împreună cu o fata 6 luni. Pe atunci eu lucram in Germania, si am decis sa ma întorc in Romania.In cele 6 luni îmi spunea ca se bucura ca ma cunoscut, ca vrea sa il uite pe fostul. Intre timp ea sa întors la fosta sa relație. Întrebarea mea este ..cum poți sa te întorci acolo unde cândva ai scuipat? Si tu ca bărbat cum sa o primești înapoi.mi se pare o mare lipsa de caracter! Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
33 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Se întâmplă fie pentru ca oamenii se împacă pur și simplu având sentimente unii fata de ceilalți sau din obișnuință din comoditate din teama de singurătate. În primul caz nu e lipsa de caracter dacă vor sa își mai dea o șansă, în al doilea caz poți considera ca o slăbiciune. Eu personal și sunt destui care nu se întorc niciodată pentru ca efectiv nu mai e cazul, dar se pare nu toți suntem la fel. Din ce am văzut și la ceilalți de cele mai multe ori nu merge relația după revenire dar dacă simți sa mai dai o șansă o faci

| NameHarris a răspuns:

Inseamnca inca se mai iubeau de aceea au hotarat sa fie din nou inpreuna.de ce crezi ca e lipsa de caracter?

| Ririru a răspuns:

Buna,

Nu ar trebui sa te preocupe de ce s-a intamplat asta pentru ca oricum cel mai probabil, nu vei afla niciodata. Din fericire, toata lumea are dreptul de a alege ce si cu cine doreste sa faca, tu nu ai de unde sa stii exact de ce si nici cum s-a intamplat de fapt acest lucru cu exactitate. Daca intre ei a fost urat sau frumos, de ce aceasta domnisoara a decis sa se intoarca si cum el a iertat-o, nu te priveste. Stiu ca avem judecata in caracter, dar cam asa ar trebui sa fie.

Răspuns utilizator avertizat
| Kroos95 explică (pentru Emma30555):

Inteleg ce spui! Dar dupa ce ea a avut o relatie cu un alt barbat, cum poti sa o primesti inapoi.Eu stiu ca unde scuip nu mai pup.

| Ririru a răspuns (pentru Hanhao):

Buna,

Eu imi sustin in continuare parerea, asa ai putea sa faci si tu fara sa mai comentezi la ce a spus altcineva. Poti sa crezi despre femei si despre oameni in general ce vrei, poti doar sa-ti dai o parere, nu ai fost acolo- vorbesti din spatele unei tastaturi si in functie poate de ce ai trait tu, asta nu inseamna ca se aplica in toate cazurile.

Răspuns utilizator avertizat
| Ririru a răspuns (pentru Hanhao):

Tu doar ai presupus ca si acest caz este ca cele intalnite de tine, repet, nu ai de unde sa stii, domnule draga, ca n-ai fost in ecuatia asta. Nu s-a agitat nimeni, singurul agitat cu frustrare pe femei esti tu. Nu ma pun in oala cu femeile descrise de tine pentru ca nu ma caracterizeaza deloc, fie ca vrei sa crezi sau nu, imi este indiferenta opinia unui necunoscut la adresa mea. Mult succes in gasirea unei femei adevarate, iar daca nu te ajuta Dumnezeu foarte mult( si vad ca nu), poti trece oricand pe baietei happy

| Kroos95 explică (pentru Ririru):

Totusi eu cred ca nu ai dreptate..Bine poate se iubesc, dar de ce a ales sa fie cu mine. Dupa sa se intoarca la el, eu cred ca m-a folosit doar.

| Ririru a răspuns:

Nu inteleg daca ma jignesti sau vorbesti in general, repet ca nu ma simt. Eu nu am spus ca nu ai dreptate, eu am spus ca nu ai de unde sa stii daca este asa sau nu laughing Am spus ca in viata fiecare alege pentru el, ca alege sa faca bine sau rau, e strict problema lui pentru ca el plateste, nu tu. Nu putem controla actiuniile pe care le face X, nu gandim pentru ei.
Daca aceste jigniri imi erau adresate mie, este clar ca esti un frustrat, deoarece nici nu ma cunosti si ai tras concluzii. ( asa cum o trag eu pe asta, ca esti un frustrat, in functie de ce mi-ai zis).

| Ririru a răspuns (pentru Kroos95):

Nu am dreptate, cu ce? Unde am spus ca se iubesc? Imi poti face un text argumentativ, te rog, la ce am spus eu? laughing) Barbati dragi, eu nu am spus ca tipa din povestea ta e sfanta, nu ma intereseaza in primul rand, eu doar sustin faptul ca fiecare face in viata asta ce vrea, pentru ca la un momendat, plateste pentru fapta, buna sau rea, dupa caz! Daca ea intra-devar este o c*rva, tu stii mai bine, dar ceea ce a gandit si facut, stie doar ea! Eu nu apar femeile de moravuri usoare, cum am mai sustinut pe acest site, stiu ca sunt foarte multe mizerii de femei, d-asta cel mai bine e sa le ignori si sa stii sa faci diferenta. Sunt multi oameni de nimic pe lumea asta, dar asta nu inseamna ca o sa stau cu grija atunci cand cunosc un om ca poate patesc la fel, mi-as ruina singura viata. Eu asta am sustinut, ca de ce, unde si cum, stiu doar cei implicati in poveste, cea a fost in mintea ei si a lui, doar ei. Nu am sustinut ca se iubesc, ca fac bine, ca fac rau, ci ca este TREABA LOR! Tu ai cazut la mijloc intra-devar, dar experientele de genul te ajuta pe viitor sa-ti alegi mai bine colectivul din jur. happy Sper ca m-am facut inteleasa, si nu mai trezesc nici un orgoliu masculin.

| Ririru a răspuns:

Lol. Tu te-ai bagat in discutie cu mine, de fapt. laughing) Dar eu sunt aia care cauta atentie! HA! laughing) Si tot tu ai continuat pentru ca tot n-ai inteles ce am zis, orgoliul barbatesc e semn de prostie, altceva e cand te respecti si o faci si cu mandrie.

| Cannibal a răspuns:

Ți-a zis clar că încearcă sa-l uite pe fostul.
Iar tu ai fost pentru prilejul perfect.

| Kroos95 explică (pentru Cannibal):

Asta cred si eu! Si ce parere ai despre genul asta de fata?

| Freya1 a răspuns:

Daca tie nu ti-a convenit ca s-a intors la fostul nu inseamna ca e lipsa de caracter.
Daca ei se mai iubesc inca si nu au putut merge mai departe care e problema? Pur si simplu le este sa fie impreuna si poate s-au despartit dintr-o prostie.
De ce sa nu o primeasca inapoi? Pentru ca nu s-au mai inteles atunci si au incercat sa ia o pauza sa vada daca le e mai bine? Nu o iei de cand iese de la maicasa din burta o iei la o varsta rezonabila cand puteti forma un cuplu deci pana atunci cand te-a cunoscut pe tine oricum deja traia fara tine tot acolo esti.Cunoastea oameni poate chiar a mai avut relatii si in fond nu sti tu care a fost de vina pentru despartire

| Kroos95 explică (pentru Freya1):

Inca una care se simte cu musca pe caciula, mai bine taceai. Vreau sa zic ca nu e moral tot ce se intampla.Ma rog

Răspuns utilizator avertizat
| Kroos95 explică (pentru Hanhao):

Exact laughing

| Freya1 a răspuns (pentru Kroos95):

Ce ma simt cu musca pe caciula? da si eu m-am reampacat cu un fost daca asta am simtit si vrut amandoi care este problema? de ce sa fie imoral daca te impaci cu un om cu care ai stat o perolioada de timp si cu care poate te-ai certat dintr-o prostie.
Nici nu am avut alte relatii intre timp ca nu de asta m-am despartit ci pur si simplu nu ne-am inteles atunci si daca aveam eu sau el care este problema? Esti tu sigur ca o sa ii fi primul sau ultimul?
Cred ca pe tine te frustreaza ca te-a lasat cu ochii in soare si nu a asteptat dupa tine si s-a intors la ala."Csf nu ai csf" hai sa ne razbunam acum pe toti cei care se impaca ca si-a batut cineva joc de mine...tu daca ai patit o nasoala nu inseamna ca oricine se reampaca greseste

| Kroos95 explică (pentru Freya1):

Eu nu sunt un fustrat, nu inteleg de ce ma ataci! Puteam sa bat pariu ca faci parte din aceeasi specie ca si fosta mea! Daca tie ti se pare ok sa umbli din floare in floare, si dupa sa te intorci la fostul.Si el sa te accepte, inseamna ca va meritati! good game

| Freya1 a răspuns (pentru Kroos95):

Nu te atac am zis ca te frustreaza ca te-a lasat si acum acuzi pe toata lumea."Ce parere aveti de fetele ce se intorc la fosti parteneri?" da tu ce parere ai de aia ce se roaga de fostele sa ii mai bage in seama?
Tu pur si simplu nu intelegi ca mai sunt si oameni care se despart din alte pricini nu doar sa isi gaseasca altii si poate sunt zeci care isi vad de viata si cariera fara sa mai ia pe altcineva si apoi se reampaca...Fi constient ca nu ai luat-o de la masa din fasa si inaintea ta poate a mai avut relatii nu e ca si cum "aaaa a mai avut o relatie ptuuu dau cu agheazma pe ea si imi fac cruce fug manancand pamantu" plus ca poate si el la randul lui a umblat din floare in floare da ei prevad ca is scutiti de lege ca is barbati si isi permit nu se pune.
Daca nu ai stiut sa iti alegi persoana de langa tine nu e de vina mai bine de juatate de populatie (ca daca vrei iti fac o statistica sa vezi cati sunt).
Spui de mine ca fac parte din categoria "aia" de parca is criminal in serie nu frate orcarui om poti sa ii dai o a doua sansa daca merita iar daca tu ai fost ghinionistul parasit inseamna ca acea relatie nu a fost sa fie si ce a trebuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erai doar un pion, care lucra in Germania si o data ce ai aparut tipa s-a mutat deoarece nu mai avea nimic de castigat de la tine, oricum vezi-ti de viata ta, si la un moment dat te vei trezi cu ea din nou, cel mai bine o folosesti. Sunt cazuri de femei care se intorc si dupa ani de zile la "fostii",

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Da Natalia dar ce intelegem noi a fi imoral este ca in majoritatea cazurilor voi femeile va despartiti de noi, si pana la urma mai vreti sa va intoarceti? Baietii daca se despart de cineva stiu de o treaba, nu o mai vor in viata lor deloc pe femeia aia.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e chiar asa mai sunt cazuri in care nici el nu stie ce vrea a plecat si apoi sa intors.Am patit-o si eu si altele...nu suntem doar noi un anumit gen asa

Răspuns utilizator avertizat
| Ririru a răspuns (pentru Freya1):

Nu te obosi scumpa prea tare, anumiti barbati nu stiu decat sa-si etaleze orgoliul prostesc laughing E fix vorba despre faptul ca nu stiu sa aleaga, apoi isi impun scuza ca toate sunt la fel, niste nenorocite. De parca daca as sta sa ma gandesc la fosta relatie si ce nenorocit a fost fostul, as ramane singra pe viata. Bine, despre domnul in cauza este vorba ca are vreo doua conturi si dubla personalitate care ambele urasc femeile din ficati, crezand ca toate sunt ca cele c care au avut legatura, dar de happy, trecem cu vederea.

| Kroos95 explică (pentru Ririru):

Scuza ma, după ce ma bătea la cap, ca fostul mi-a făcut asta ..ca se comporta urat cu ea. Si la sfârșit ii vezi împreună. Este normal sa ii iei apărarea, doar nu o sa ii dai dreptate unui bărbat! Eu nu sufăr după ea, am pus o simpla întrebare. probabil daca își aleagea un nou bărbat, întrebarea nu mai avea loc.

| Ririru a răspuns (pentru Kroos95):

laughing) Te rog sa vezi dincolo de zidul pe care scrie "femeile sunt nenorocite" construit de tine, unde ma rog am spus eu ca ii iau apărea acestei femei? laughing) Stam prost cu logica?!

| Kroos95 explică (pentru Ririru):

Citeste mai sus draga mea, asta dai de inteles!