| anonim8600 a întrebat:

Salutare Am avut o relatie de 2 ani si jumatate cu o fata dar ne.am despartit acum 3 ani De fapt m-a parasit ea pentru un alt baiat dupa ce in ultimul an de relatie parintii ei au presat-o sa renunte la mine pe motiv ca nu am o situatie financiara prea buna In fine, asta v-am spus gandindu-ma ca poate va ajuta in sfaturile pe care mi le veti da
Acum, de un an si jumatate sunt cu o alta fata pe care o iubesc si cu care vreau sa ma casatoresc Dar cateodata imi amintesc de fata cu care am stat 2 ani si jumatate si parca mi-e dor de vremurile alea Nu zic ca as renunta la ce am acum ca sa fiu iar cu acea fata, zic doar ca mi-e dor de ceea ce a fost si de fata de atunci Stiu ca e ceva normal sa simt asta Problema e alta
M-am tot gandit sa ii trimit un mesaj pe facebook sa vad ce mai face poate sa mai si vorbim putin Sunt foarte curios ce mai face PS Noi nu suntem prieteni pe facebook si nici n-am mai vorbit de un an si ceva asa ca nu stim nimic unul de altul
Oare o avea si ea curiozitatea asta despre mine?
Voi ce ziceti? Ar fi ceva rau daca as cauta-o?

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

Da am inteles dar eu am intrebat de situatie doar ca sa vad ce intelegi tu prin asta si vad ca esti un om mare daca lucrezi nu un copil.Sincer eu am destui bani dar m-am gandit eu bine ca niciodata sa nu-i arat unei femei. Daca te iubeste, te iubeste oricum nu pentru masina si vila(bine ce vorbesc eu aici pentru tinerii din ziua de azi e SF)! In legatura cu intrebarea:NU o cauta pe fosta chiar daca actuala nu afla pentru ca nici tie nu ti-ar placea ca actuala iubita sa-ti faca una ca asta, nu? Las-o naiba pe fosta mai ales ca nu mai ai sentimente fata de ea.Continua relatia cu fata asta daca simti ca te iubeste.Succes!

9 răspunsuri:
| Elsker a răspuns:

Nu ar fi ceva rau daca ai cauta-o, dar ai grija sa nu afle prietena ta actuala pentru ca s-ar supara. Eu spun sa-i dai un telefon, ai mai multe sanse sa-ti raspunda asa.

| Xenia16 a răspuns:

Ai putea incerca s-o cauti, nu e nimic rau in asta. Inca mai ti la ea te inteleg, trimite-i cerere si vorbiti. Iar partea cu banii, era o fata materialista? Sau parintii o impingeau sa fie o astfel de persoana? Uite vorbeste cu ea si asta iti va alina inima.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Daca ea are alt prieten in perioada asta, s-ar putea sa o dai in bara putin. Dar un mesaj amical pe facebook nu cred ca va fi o problema chiar atat de mare mai ales daca ea este singura care detine parola de facebook al contului sau big grin. poti sa ii trimiti un mesaj gen "Salut! Ce mai faci happy?" si o sa vezi mai apoi reactia ei, daca iti va raspunde si mai ales ce iti va raspunde! Bafta! :* toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite, si eu am avut mai demult tot situatia fostei tale prietene...influenta parintilor, etc.
Adevarul e ca e chiar dificil de luat o decizie de genul daca sunt sentimente in joc; cred ca nici ei nu i-a fost usor...
Sunt convinsa ca uneori se mai gandeste la voi, la ce a fost odata. Poate si ea a fost tentata sa te caute, dar ii era frica sa nu te raneasca din nou, sa nu devii confuz.
Ai putea sa incepi cu un "Buna! " si sa vezi cum decurg lucrurile. Niciodata nu stim ce ne rezerva viata. Succes!

| ApaMineralaPlata a răspuns:

N-ar fi o idee rea totusi ati stat impreuna 2 ani jumate si daca acum ai intreba-o ce mai face n-ar fi nimic rau, pur si simplu te intereseaza de viata ei, asa ca curaj.

| DeeaMarry a răspuns:

Eu zic ca ar fi putin cam nedrept fata de actuala prietena.
Pune-te in locul prietenei tale si gandeste-te: te-ar deranja daca ea s-ar mai gandi la fostul? sau daca ar vrea sa reia legatura cu el? Daca raspunsul e da, atunci stai cuminte. Daca e nu, atunci abordeaz-o pe fosta. Dar sa fii sincer cu tine!
Iti inteleg curiozitatea, dar eu zic ca tu tot mai simti ceva pentru fosta. Si nu ar trebui.
Uite, daca as fi eu in locul prietenei tale, m-as simti oarecum tradata. Inevitabil, m-as intreba daca nu cumva am fost mintita in tot acest timp.

| Cristiann25 a răspuns:

Ce intelegi tu prin "nu am o situatie financiara prea buna"? Astept si eu o explicatie.

| anonim8600 explică (pentru Cristiann25):

Cu alte cuvinte nu sunt bogat laughing Sunt un om normal cu un salariu mediu si atat Nu am vila cu piscina, nu am masina si nu mi-as fi permis sa o tin pe ea acasa si sa o intretin cum probabil ca si-ar fi dorit parintii ei Oricum asta e irelevant Intrebarea era daca ar fi ok sa o caut ca sa vad ce mai face Sunt doar curios ce mai face Nu mai am sentimente fata de ea, nu vreau sa ma impac cu ea si nu vreau nici macar sa fim prieteni Cand am zis ca mi-e dor de ceea ce a fost m-am referit la faptul ca mi-e dor de acea perioada si de ea (persoana care era atunci pentru ca acum e total schimbata S-a maturizat Atunci avea doar 20 de ani Ma roade curiozitatea sa vad ce mai face Atat
PS Aveti dreptate ca prietena mea actuala s-ar supara daca ar afla si e adevarat si ca nici mie nu mi-ar conveni sa faca ea ceva de genul asta Deaia intreb daca e corect

| anonim8600 explică (pentru anonim8600):

Multumesc pentru sfat Cred ca asa o sa fac Pana la urma da-o dracu de curiozitate laughing