| Sfantulgrek a întrebat:

Am avut parte de sex neprotejat, tot ce stiu despre cealalta persoana este doar faptul ca are doar 5 pietre la rinichi. Exista posibilitatea sa capat hiv sau pietre la rinichi?

Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pietrele la rinichi nu sunt contagioase. Poti lua HIV, virus hepatitic B, C, HPV, sifilis, blenoragie, candida, chlamydia, herpes si multe alte boli. Persoana cealalalta s-ar putea sa nici nu stie ce boli are, dar faptul ca a acceptat sex neprotejat ar trebui sa iti ridice suspiciunea ca nu are nimic de pierdut

6 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Sper ca glumesti. Altfel esti inca un exemplu de ce religia trebuie inlocuita cu educatia sexuala in scoli.

| Sfantulgrek explică (pentru Porcusorul):

Deci? O sa patesc ceva cu siguranta?

| Sfantulgrek explică:

Cand ar trebui sa imi fac niste analize?

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Sfantulgrek):

Dupa minim 6 luni.

| Sfantulgrek explică (pentru Brigaela):

Ok, merci mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Pietrele la rinichi sunt singurele care nu se tansmit prin sex!
Toate celelalte boli cu transmitere sexuala precum: HIV/SIDA, HPV, sifilis, gonoreea (blenoragie), clamidia, trihomonas si multe alte boli venerice, toate se transmit prin sex neprotejat.