| utilizatorfor2001 a întrebat:

Salutare!
Am si eu o mica "problema" si as vrea sa va cer sfatul...in sensul ca i-am dat mesaj unei tipe, a reactionat super bine, am discutat toata ziua respectivă, non-stop pana noaptea tarziu, dupa care n-a mai dat nici un semn o zi.
I-am dat tot eu mesaj, la fel conversatie interesanta etc..am si iesit la un suc in timpul unei ore libere (mentionez ca suntem colegi de liceu).
In fine, ideea e că daca o bag eu in seama vorbim, iese cu mine, altfel ea nu da nici un semn.
Tipa e cam timida, nu prea iese din clasa, dar totusi parca n-as vrea sa fortez treaba si am incercat sa nu fiu sufocant si s-o spamez cu mesaje...
Acum nu i-am mai scris de ceva timp, vreo părere/sfat? laughing))

10 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Păi ti-ai raspuns singur. Dacă e timida are nevoie probabil sa aiba incredere in tine ca sa iti poata da si ea mesaje deci ii dai tu pana atuncilaughing

| utilizatorfor2001 explică (pentru Antopuff):

M am tot bagat in seama cu ea 2 3 saptamani si am vorbit chestii destul de intime, dar parca e legata la maini si ma enerveaza asta happy

| Andreeush a răspuns:

Dacă spui că e timidă atunci probabil îi este rușine să te caute.

| mgtow a răspuns:

Intreab-o ce are cu retinerile alea de nu te cauta, sa te lamuresti

| Crackman a răspuns:

Discuta, imi bagam de mult alte fete in seama

| utilizatorfor2001 explică (pentru mgtow):

I-am zis odata in gluma "tu nu stii sa dai mesaj?" Si mi-a zis ca nu e genu sau cv nu mai stiu exact, tocmai asta m-a cam pus pe ganduri ://

| Antopuff a răspuns (pentru utilizatorfor2001):

Păi uite chestia asta ai putea sa i-o spui si ei ca ai vrea să iti arate si ea ca este interesată.

| Emma30555 a răspuns:

Poate ca trebuie sa ai mai multa inițiativa, adică o apropiere mai mare, sa o îmbrățișezi, poate și un sărut. Voi în stadiul asta sunteți amici, și poate ea asa crede ca procedează bine, probabil nu are destul curaj sa aibă ea inițiativa

| sofisis a răspuns:

Da intreab-o frate. Jesus. Ce v-o fi asa frica sa comunicati?

| Adry05 a răspuns:

Probabil asteapta sa fie abordata ca fiind timida ii e aiurea sa faca pasul asta. MAi scrie-i tu si eventual spune-i la un moment dat ca ti-ai dori sa-ti mai scrie si ea.