| bleakk a întrebat:

Ce se intampla in cazul in care prietena(iubita) unui baiat e mai POPULARA in scoala/oras ca EL,insa ei se iubesc,iar baiatul nu iubeste aceasta popularitate, ci fata.Cum vor decurge lucrurile?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

In momentul in care pui problema de genul asta relatia n-are mari sanse. n-ar fi trebuit nici macar sa te gandesti la asa ceva. Ori ea va rupe relatia din cauza popularitatii, ca vezi doamne el nu e egal cu ea la popularitate, sau intr-un final el se va simti si prost din cauza asta, poate si atacat de tot felul de prietene ale fetei care vor stramba din nas, si va pune el punct relatiei.

Repet, din punctul meu de vedere cand e vorba de o relatie normala intre doi oameni nu se pun astfel de probleme. Cand unul dintre ei isi pune astfel problema ori are frustrari si pe buna dreptate, ori daca e vorba de ea, e prea superficiala.

8 răspunsuri:
| Rumplestiltskin a răspuns:

În ziua de azi contează mai mult cât ești de popular pe Facebook decât în oraș. Oricum, dacă ei se iubesc n-ar trebui să le afecteze relația, deși mă gândesc că o să fie persoane care o să zică că A nu-i de nasu' lui B. Hehe.

| AdyAdeluş a răspuns:

Pai baiatul ar trebui ori sa se adapteze el la popularitate, ori fata sa încerce sa nu mai fie populara, sa nu mai atraga atentia.winking vor degurge ciudat lucrurile din cauza gurii lumii.

| Radu284 a răspuns:

Si cam in ce mod se quantifica POPULARITATEA cuiva? Daca ai doua persoane, cum decizi care din ele este mai POPULARA?

| 4343gddhkied a răspuns:

Conteaza atat de mult popularitatea, cand exista atractie nu doar fizica ci si sufleteasca? Eu zic ca NU, nu conteaza! Baiatul acela daca o iubeste o sa incerce sa fie de acord probabil, dar vor veni niste timpuri cand, se va plictisi sa tot fie ceea ce nu e sa zic asa. Ar trebui sa discute cu fata respectiva si sa se puna la un comun acord, fata daca il iubeste va lasa de la ea si nu va mai fi la fel de stresata de popularitate! Oricum cand exista dragoste, nu mai se tine cont de popularitatea, cel putin eu una nu am mai facut asta!

| bleakk explică (pentru Rumplestiltskin):

Stiu,tocmai asta am vrut sa aud, si de asta mi-e si frica, ca in ziua de azi si baietii si fetele cauta relatii cu cei mai populari cum s-ar spune pe facebook si de aceea se uita oarecum lucrurile esentiale, cum ar fi IUBIREA ADEVARATA.

| bleakk explică (pentru 4343gddhkied):

Multumesc,ai mare dreptate, sa vedem cat de greu se va renunta la o astfel de popularitate.

| zăGhost a răspuns:

În mare e o prostie. Relaţia nu ar trebui să fie afectată aproape deloc. Probabil tipul s-ar simţi puţin aiurea uneori, dar dacă se iubesc, o astfel de relaţie poate rezista.

| 4343gddhkied a răspuns (pentru bleakk):

Cum am mai zis, daca iubesti renunti la tot pentru persoana respectiva, eu asa am facut si am ajuns departe :**! Mult succes (daca are leg. cu tine)