| AndreiMihai93 a întrebat:

Salutare, comunitate TPU! Este adevărat că șansele să-ți găsești jumătatea ca și bărbat sunt foarte mici dacă nu ești fie atrăgător, fie bogat?
Am 27 de ani și nu am avut foarte multe prietene, dar am avut și am vorbit cu fete, deși mai mult online(Tinder, etc.).
Sunt curios, personalitatea sau felul tău de a fi contează? sau în principiu este umbrit de atracția fizică și partea financiară?
Nu sunt neapărat disperat după o relație, deși clar că mă gândesc ca la un moment dat să mă așez la casa mea.
Ca și aspect sunt între 4 și 5, cu mențiunea că trag destul de tare la gym pentru a-mi defini măcar corpul(fața din păcate nu o pot schimba, deci 4-5 voi rămâne).
Sunt și alte aspecte care momentan mă complexează: nu am permis de conducere(dar dau în curând examenul - orașul și sper să iau) și încă stau cu ai mei(motive financiare: nu vreau să arunc banii pe chirie).
Există totuși fete care pot trece peste aspecte de genul? și mă refer pentru ceva mai mult... nu doar o simplă aventură de o lună - două.
Evident, dacă-mi găsesc pe cineva aș fi dispus să mă mut, dar momentan nu vreau să irosesc banii când îi pot investi în ceva mai bun.

58 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TFL007):

și dacă mi-aș face o relație automat as da și sfaturi bune. laughing(O gramada de prosti dau sfaturi proaste și se dau ei mari că combina tipe) dar la ei relația a durat maxim 1 an. Daca e cazul asta nu vin pe TPU să mă lăuda cu chestia asta. Că nu sunt atât de retardat.
Orice prost poate să își facă o relație, mai greu sa o și mențină, cunosc numai vreo 2 tipi care într-adevăr sunt in relații calumea in rest praf și pulbere.

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ti-am zis nu imi mai da tu sfaturi pe subiectul asta ca nu esti in masura, am auzit de tine esti nebun ai cel mai mare sex appeal de pe tot chatul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TFL007):

Bine atunci ramai în peștera ta. Sunt curios de la cine ai auzit. laughing

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu nu iti mai da ''figurile'' astea in subiectul asta ca te faci de ca cat sincer

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba e suficient, ce e suficient bah baiatule ca de cand te stiu pe aici, ai aceiasi problema ca a noastra, te intreb eu pe tine de ce esti singur si nu ai prietena?

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca afirmi ca e suficient laughing)

| TFL007 a răspuns (pentru TFL007):

Aaa stai ca am uitat problema la mine, trebuie sa iau lectii de coaching de la PUA artisti **** care arata de 7 sau 8 eu fiind de un amarat de 5

| TFL007 a răspuns (pentru TFL007):

E fix exact cum spunea psihologul Arthur Schopenhauer - Every love is based on sexual instinct

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TFL007):

Nu bossule eu n-am fost respins de o grămadă de tipe din nu știu ce motive, sunt singur pentru că așa vreau eu, asta e diferență dintre noi 2. Nu vreau o relație numai cu una care e de calitate nu, mă plâng că mă m-au respins niște panarame pe aici pe site.
Bai ba aia măcar fac ceva sa fie mai atractivi, cum ar trebui sa faci și tu.

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur sigur saracu' de tine esti tare simpatic, iti place singuratatea zici, de aia nu mai vrei sa fi intr-o relatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TFL007):

Se cam vede că n-ai avut o relație în viața ta, nici nu știi cu ce se mănâncă. Mai citește o data ce am scris și da ți doua palme.

| Emma30555 a răspuns (pentru TFL007):

Revin cu o completare, chiar azi am văzut un cuplu în care el era slăbut, nu prea înalt, nu cred ca arata mai bine decât tine și ce crezi, era cu o tipa care la prima vedere părea sa arate mai bine ca el, și mai înaltă, financiar erau amândoi oameni normali. Sunt multe cupluri de genul asta, tu nu ai întâlnit băieți cum zici tu de nota 5 care sa fie într o relație cu fete obisnuite nu manechine, nu pitipoance. Poate ca te refuza fiindcă le abordezi doar pe net și fără sa vrei cauți fete superficiale sicera sa fiu și tu pari un pic imatur

| Adry05 a răspuns:

Pentru mine nu contează neapărat să aibă mașină sau că stă cu părinții, dar vreau să văd inițiativă că n-o să stea cu părinții pentru totodeauna sau că o să-și ia până la urmă, pentru bunăstarea relației și familiei pe care o s-o avem.
Eu sunt atrasă mai mult de personalitatea unui băiat, cum mă simt cu el și cum mă face să mă simt. Am stat și cu băieți nu foarte atractivi fizic neapărat dar care compensau total prin personalitate și prin cum mă simțeam cu ei. Da, trebuie să fie și aspect măcar puțin că e nevoie și de atracție fizică într-o relație, dar frumusețea e relativă și consider că atitudinea de multe ori îl scoate în evidență pe un băiat frumușel în fața unuia mai frumos fizic dar timid și bleg.

| Adry05 a răspuns (pentru Emma30555):

Chiar, mi-am amintit că și eu aveam pe unu în liceu care era foarte înalt și scândură efectiv și la față mie mi s-a părut mereu urâțel și jumătate de liceu era în limbă după el datorită atitudinii masculine și faptului că știa cum să vorbească cu fetele

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gata bah ajunge, tii mortis sa ne luam la injuraturi vad

| TFL007 a răspuns (pentru Adry05):

Foarte probabil, insa, eu unul inca nu am intalnit genul asta de fete

| Adry05 a răspuns (pentru TFL007):

Sincer, eu din ce am citit răsunsurile tale eu nu aș ieși cu tine și nu că n-ai bani sau alte cele că n-am de unde să știu da pur și simplu din ce-mi dau seama de aici

| TFL007 a răspuns (pentru Adry05):

Nu face nimic, eu nu ma plang, doar ca mi se pare anormal ca unii sa imi dea sfaturi inutile cand eu stiu foarte bine ce am experimentat, oricum intamplarea aia din liceul de am povestit-o nici pana in ziua de azi nu o pot uita a fost realmente ca o umilinta pentru mine, de parca respectiva fata a tinut din adins sa stie ca nu da doi bani pe mine

| TFL007 a răspuns (pentru Adry05):

Si revin din nou si spun ca daca totul era pe personalitate si caracter atunci numai erau baietii aici care sa se planga ca sunt singuri si nu te condamn pentru ca esti fata si vezi altfel lucrurile, ca baietii e mult mai greu sa intre in gratiile unei fete

| TFL007 a răspuns (pentru Adry05):

Ai uitat sa mentionezi ca nu ai fi iesit cu mine ca am si mania pariurilor sportive laughing) sa iti reamintesc eu un alt motiv big grinrolling on the floor

| Adry05 a răspuns (pentru TFL007):

Da ți-ai pus problema că cei care se plâng pe aici se plâng tocma pentru că n-au o personalitate atractivă și mulți dintre ei au și un caracter foarte jegos? cum ar fi să ne facă pe toate în nu știu ce fel că îi refuză pe ei fete și câte și mai câte.

| TFL007 a răspuns (pentru Adry05):

Bine hai ca am obosit si eu legat de asta, e asa cum spuneti voi fetele, o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TFL007):

Păi și te-a umilit fara să-i faci /zici nimic? Și eu am avut experiențe din astea cu fetele dar numai când am fost nesimtit sau m-am certat cu ele.
Doar Una mi-a zis că sunt urât și că nu mă vrea în fata prietenilor (fara să-i fac nimic)dar după încerca să mă impresioneze facandu-mi complimente, daca a făcut asta fara sa i zici nimic inseamna că a avut caracter de c@cat, unele fac asta din distracție, sau pentru că și ele au trecut prin asta și vor sa împrăștie toxicitatea in alții.

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Logic in p l m, vroiai sa dansez sarba, nu puteam sa ii zic nimic, ca o cunosteam vezi asta e FRIENDZONE, minunata experienta

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia sa o intreb nu, la ce ai nevoie de numarul lui de telefon laughing), ce am observat eu ca colegul meu de banca o cam lua la misto si tot ea se intorcea la el ( deci din nou, NU CONTEAZA CUM ARATI ) in fine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TFL007):

Păi dacă ești prost nu contează cum arăți. Poate aia sa fie atrasa de tine, eu mi-am primit umilințe in liceu mai mult de la băieți. Oricum nu erau așa multe fete, pe una am numit-o catea că se fwtea cu prietenul meu pe la spate meu. Aproape ne-am lu-at la harta. Pe alta am numit-o cwrva că se freca cu fundul la mine de ciocan când nu erau atenți alții, sunt sigur că a încercat să-mi strice reputația că am făcut asta. Spune și tu cat de prost sa fiulaughing.
Nu înțeleg de ce nu incerci să iei legătura cu tipa aia, poate s-a schimbat. Daca ești așa traumatizat de experiență aia. Nu știi peste cinedai.

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, prietene, nu vezi ca tu esti ala prost, doamne, bah tu ai baut ceva? deci cititi aici oameni, o prietena din liceul mi-a cerut numarul de telefon al colegului de banca si asta imi spune mie poate era ea atrasa de mine! ia niste pastile de cap, ai nevoie CREDE-MA

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat de atrasa era de mine incat din a doua zi sarea in bratele lui si il saruta de fata cu mine laughing) du-te la un pshiatru un sfat prietenesc