| CristianSP a întrebat:

Salutare la toti! rog sa ma ajutati, ca sunt intr-o situatie foarte grea! simbata trecuta am facut cunostinta cu o fata foarte simpatica si amabila! de 9 zile stau si nu pot sa nu ma gindesc la ea vreo minuta! nu stiu ce sa mai fac... innebunesc dupa ea! dar este o mica problema care consta ca ea are prieten! cum sa fac ca sa o curesc sa fie a mea? (asta-i intrebarea) cine imi da un sfat util dau funda!

7 răspunsuri:
| ioanadragalasa a răspuns:

NU poti sa o cuceresti daca ea are prieten deja pe care il iubeste.Respect-o si nu te baga in viata ei privata.Stiu ca nu prea iti place acest sfat, dar e destul de util. Funda?

| IULIAILICEA a răspuns:

Incearca sa-i devii prieten bun, sa vezi daca se intelege bine cu prietenul ei si sa fii mai bun ca el sa ii arati ca el nu o merita si tu da.Altceva ce pot sa-ti spun.Succes

| Mookie a răspuns (pentru IULIAILICEA):

Draga Iulia, tu ai fi de acord daca alta ti-ar "sufla" iubitul? Halal sfat! Se zice ca nimic nu poate sta in calea dragostei...serios? Nici macar demnitatea? Demnitatea de a admite ca are o relatie,demnitatea de a nu face gesturi neetice, demnitatea de a accepta ca e ocupata?
Cristian, sunt de parere ca ar trebui sa-ti gasesti o alta care sa nu fie ocupata. Nu e de bun-simt sa te bagi in relatia altora."Indragosteala" asta la prima vedere, o sa treaca rapid daca cumva admiti faptul ca e este deja intr-o relatie si tu te hotarasti sa nu te bagi, ceea ce ar fi corecT. Numai stima! Ia decizia cu inima, dar mai ales cu ratiunea!

| CristianSP explică (pentru Mookie):

Eu am inteles ce vreati sa-mi spuneti, dar intelegeti e criza in lume, fete pratic nu-s (sau poate eu nu gasesc). Intelegeti eu simt pentru dinsa ceea ce nu am simtit niciodata pentru o fata! simt o atractie foarte mare... :Eu simt ca o iubesc! eu simt ca voi fi mereu cu ea numai ca sa pot sa o cuceresc si e gata, treaba e facuta! inteleg ca nu e frumos sa te bagi intr-o relatie dar nu pot sa nu ma bag fiindca o iubesc la nebunie! in cazul asta ce sa fac?

| CristianSP explică (pentru ioanadragalasa):

Funda inca ma gindesc la cine sa o dau! dar intelegema corect e ca simt ca o iubesc tare mult! si as da viata pentru ea! si nu pot, in fiecare minuta ma gindesc la ea, scriu examenele la scoala si la fel cu gindul la ea nu la examen! intelegi?
in cazul asta ce sa fac?
inteleg ca nu e frumos sa te viri intr-un cuplu!

| ioanadragalasa a răspuns (pentru CristianSP):

Inteleg cum te simti.INcerca sa o uiti.NU situ ce poti sa faci altceva daca ea are prieten.

| CristianSP explică (pentru ioanadragalasa):

Mai buna ca ea nu stiu daca voi gasi! dar oricum spuneti-mi ce trebuie sa fac... nu e clar ca in primul rind trebuie sa devin prietenul ei si sa ma starui sa fiu in preajma ei! si inca ce sa mai fac? Te rog ajuta-ma si da-mi vreo idee... PLEASE!