| Booterch799 a întrebat:

Salutare,lui prietena mea nu ii mai vine ciclu, menționez ca și-a făcut vaccinul pentru covid.Ea îmi spune ca și mama ei și-a făcut vaccinul și i-a întârziat 2 luni, grețuri nu are, pofte nu are, ea are și ceva probleme la ovare, nu știu exact cum ii spune.Ii creste par pe față, nu sunt stresat, o sa facem un test de sarcina dar câteodată ma gândesc...mulțumesc! Dau fundă

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pai fiecare cord raspunde diferit la vaccin sau in general la orice prostie bagi in tine

| Violleta2022 a răspuns:

Vaccinul de covid NU lasa pe nimeni gravida si nici nu intarzie menstruatia.
Sa faca un test de sarcina, daca a facut sex neprotejat!

| RoCkKiD a răspuns:

Au fost raportate cazuri in care unor femei le-a intarziat stopul dupa vaccin. E un efect cunoscut.

La 2 saptamani dupa data cand trebuia sa vina sa faca un test de sarcina. Daca e negativ stii ca nu e gravida.

| Anuskaa a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca si ei stiu ca vaccinu nu lasa pe nimeni gravida, intrebarea era ca efect secundar dupa vaccin poate fi intarzierea menstruatiei.

| Booterch799 explică (pentru Anuskaa):

Ii este foarte somn și de când este obosita se trezește noaptea la 4 asta s-a întâmplat de vreo 3 4 ori?