| Broadband a întrebat:

Salutare oameni sad
m-am despartit de vreo 1 luna jumate de o fata pe care am iubit-o mai rau ca ochii din cap, am avut 2 relatii inainte dar pentru ea nu am simtit ca niciodata sad

au fost multe spuse la mijloc
chestia e ca nu reusesc sa trec peste, sa o uit, imi amintesc mereu lucrurile facute impreuna, despre ea si cu ea sad
nu pot
inainte la celelalte reuseam mai repede dar aici e total grav
am ranit-o cu vorbe, stiu sunt vinovat dar cum naiba sa trec peste ca nu pot, nu o pot uita si credeti-ma ca nu e o urata ci o frumusete sad
nu am intalnit asta pana acum sunt chiar obsedat imi doresc sa vorbesc cu cineva sa ma faca sa uit de ea
ea are 16 ani si eu putin mai mare 22
dar s-a intampla sa ne placem reciproc si am vorbit pana am ajuns la dezastru si inimi frante sad

eu sunt gelos rau si am spus multe de-a lungul timpului

deci nu stiu sa va mai zic cert e ca sunt obsedat sa o uit si va intreb cum ati facut voi sa uitati?
sa treceti peste... daca ma puteti ajuta orice sfat e bun venit sad
la 22 de ani ar trebui sa fiu foarte bine cu mintea si gandirea dar uite ca nu e asa si iubirea te pune la pamant
eu inca mai tin la ea dar ea numai...a trecut peste
baietii mereu sunt prosti sad
firar ea de iubire ca nu voiam dar s-a intamplat sa-mi placa sad

e dragostea aia idioata
aoleu imi dau palme de nervi

orice sfat e bine venit!

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Let it go

10 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Relax,toti am trecut prin despartiri nasole. Un prim pas ar fi sa nu o cauti, sa nu mai vorbesti o perioada lunga cu ea. Iesi in oras cu prietenii, gaseste-ti un hobby, nu te mai gandi la ea. A trece peste o despartire e un proces lung si anevoios. Bafta!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Practic randurile astea 80% sunt inutile. Mai mult am vazut plans de femeie care e violata. Scoate-ti suzeta din gura si nu te mai gandi la minora ca este "fata cu care vrei sa mergi la altar" Sunt fete de varsta ta mult mai misto, bag mana in foc. A trecut o luna frate, da-i timpului timp. Socializeaza cu alte fete

| Broadband explică (pentru TheLoveDoctorr):

Tocmai aia incerc
sa vorbesc cu altcineva sa o uit sa trec peste
eu sunt si ambitios si incapatanat si ma tin as putea spune de trecut
nu vreau sa ma despart de el
a fost o perioada imediat dupa cand uitasem...dar acum au reaparut "chinurile"

mersi mult

| Broadband explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Tocmai ca eu prost o caut
si ii dau mesaje

o greseala dar daca sunt fraier de aia sufar pe prostia mea sad

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru Broadband):

Am fost in situatia ta, nu are rost, mai bine sparge-ti telefonul decat sa ii mai dai mesaje.

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Cel mai bun raspuns, in cazurile astea, e dur dar cu efect.

| Broadband explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Observ o chestie pe masura ce cresc am avut 3 relatii cu ea
si inainte celelalte treceam mai usor, uitam mai repede
prima a durat 2 ani am bazait ca fraieru dar am trecut usor peste
apoi a doua a durat putin 2 luni la fel trecut
ea a durat undeva la 7-8 luni si e cea mai grava sad

urmatoarea a 4-a sper sa fie definitiva
si intotdeauna am lasat de la mine in orice
o iertam si daca ma insela, ii mai acordam o sansa
aici nu stiu ce naiba de nu pot trece peste
sunt amintirile astea de te omoara
mersi de raspuns reusesc eu oricum trebuie
sunt atatea fete

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru Broadband):

Cel mai bun raspuns la avut TheLoveDoctorr, merita funda! NU merita sa te gandesti la ce a fost sau la ce putea sa fie. Face parte din trecut.

| Broadband explică:

Multumesc tuturor sad ca mi-ati raspuns
si eu ajut pe aici cum pot
fac foarte mult sfaturile voastre in asemenea momente critice sad

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru ﭿTroubledSoul):

Iti multumesc pentru sustinere. Observ ca esti un baiat demn si open-minded. Felicitari si bafta multa iti doresc!