| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei/exemple de subiecte pe care sa le discut cu o fata pe facebook.Noi ne cunoastem din realitate,insa nu prea vorbim (doar "buna, ce faci?")...problema e ca eu nu stiu ce ar trebui sa mai zic dupa acel "buna, ce faci?" straight face

Am nevoie de mare autor...

3 răspunsuri:
| yuuPPy a răspuns:

Buna, ai facut tema la materia nu stiu care? buna, ai idee ce mai face nu stiu cine, nu am mai vorbit de mult si nu reusesc sa dau de el/ea? am nevoie de ajutor... nu pot sa ma decid ce bluza/pereche de casti etc sa port/sa-mi cumpar, tu ce zici? nu e greu, trebuie sa iti dai drumul la degetele si la imaginatie happy bafta!

| SeeDifference a răspuns (pentru yuuPPy):

Aia cu ai idee ce mai face scoateo! In rest ai dreptate da-ti drumul la imaginatiehappy Asta e imposibil pentru uni, dar macar incearca!

| blueheart a răspuns:

Hey! Nu stiu exact varsta ta.Dar nu e foarte greu sa gasesti subiecte de conversatie cu cineva. Poti porni foarte simplu de la ce ii place sa faca,ce ii place sa citeasca, ce formatii ii plac, care gen de muzica ii place, daca ii plac plimbarile, etc. Dupa ce ea iti va raspunde la una-doua intrebari e posibil ca si ea sa iti puna intrebari si astfel poti lega o conversatie.Nu trebuie sa uiti sa nu fii prea insistent. Unele fete pot fi deranjate de anumite intrebari.
Succes! happy