| SomesanSorin a întrebat:

Maine e o zis foarte speciala pentru mine,termin clasa a VIII-a si totodata. maine este un an de cand am cerut-o pe prima si fosta iubita.Ea, acum, imi e cea mai buna prietena, deoarece tin cel mai mult la ea, iar la la fel.Ideea sta in felul urmator, eu cred ca ea inca mai mai iubeste ca iubit, cel putin asa cred.Ne-am despartit din cauza scolii, ne iubeam foarte muult.Aseara imi spunea "printul meu,te iubesc,esti tot ce am mai bun pe lumea asta". Oare asa fac prietenii cei mai buni? Imi spunea ca vrea sa ne vedem, ca vrea sa ma ia in brate, sa-mi spuna ca ma iubeste.Acum vine o problema, eu am mai intrebat-o odata daca vom mai fi impreuna, iar ea a spus ca nu stie(a fost intr-o perioada mai grea,ne tot certam dar ne-am revenit).As vrea sa ma impac cu ea, dar nu stiu daca e corect ce fac. Daca m-ar ajuta cineva, un sfat, ar fi perfect! Funda

5 răspunsuri:
| SomesanSorin explică:

Imi spunea ca vrea sa dormim impreuna fata in fata, ca ea nu se gandeste la prostii, ca vrea sa ma ia in brate toata noaptea

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru SomesanSorin):

Soriane,situatia sta in felul urmator.Atat timp cat te tine langa ea inseamna ca inca existe sentimente.Soriane,fi serios cu tine insuti, tu daca te desparti de tot de cineva il mai pastrezi ca cel mai bun prieten? NU! Il expulzezi complet din viata ta...gestul ei denota faptul ca inca exista sentimente, dar asteapta sa faci tu ceva.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca,doar asa poti iesi din aceasta dilema. Pe de alta parte nicio fata nu ar folosi acele cuvinte daca nu ar simti catusi de cat chiar si o urma de iubire.Fa-i o invitatie la o plimbare, o tii de mana si vei vedea ca restul va veni de la sine fara sa-ti dai seama. Sunt de asemenea convins ca fata te doreste si asteapta invitatia. Succes

| neutrino a răspuns:

Spui ca motivul despartirii a fost scoala. Daca acesta a fost motivul real si tinand seama ca scoala vei mai avea multi ani in viitor, iti recomand sa lasi fata in pace.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca ar fi foarte bine daca v-ati impaca.