| Podoiu_Ionut-gabriel_1996 a întrebat:

Salutare tpu.Situatia este ca eu plac o fata si ea ma place si uneori mai stam impreuna prin curtea scoli(doar la scoala ne vedem)si unii colegi cand ne vad spun chesti gen,, oooopa si tras Ionut iubita,, etc si cand se intampla asta ea spune mereu ca a uitat ceva in clasa si pleaca.Ce as putea face sa nu mai se intamle chestia asta adica sa nu mai faca colegi din astea

5 răspunsuri:
| Elennuk a răspuns:

Hei! poate fata te place dar se intimideaza si ii este rusine cand colegii tai spun chestiile alea despre voi... daca esti sigur ca te place i-ai putea spune ceva sa se simta in largul sau sau sa mergeti intr-un loc mai retras...happy

| SANDREIH a răspuns:

Pur si simplu nu ii bagi in seama si iti vezi de treaba ta cu respectiva fata, daca ea simte ceva pentru tine, o inviti in oras, film, suc, ce doresti tu si vorbiti mai multe, ii zici ca iti place de ea si vei vedea cum decurg lucrurile.

| Elennuk a răspuns (pentru Elennuk):

Le-ai putea spune in fata colegilor sa-si vada de treburile lor si daca nu vor ai putea merge la ea in clasa sa nu mai comenteze colegii tai

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa nu se mai intample chestii din astea cu colegii tai, spune-le adevarul ca intre voi este o relatie adevarata.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa eviti comentariile colegilor, incearca sa nu mai iesiti impreuna prin curtea scolii, ci doar dupa ore.
Daca nu va mai vad colegii, nu mai fac misto de voi.