| Anonim99PCT a întrebat:

Salutare TPU! Sunt nou aici, adica nu am mai pus intrebari pana acum.De curand fata de care sunt indragostit cu care eram pe combinatii si a pierdut increderea in mine deoarece ne-am certat si s-au adunat foare mult lucruri in viata mea in ultima vreme si cand am vorbit despre ce s-a intamplat cu o prietena comuna am vorbit urat de ea la nervi si ea s-a dus repede si i-a spus si lucurui pe care nu i le am spus.De la prima cearta nu am mai purtat nici macar o conversatie normala fara sa ne certam pana pe 28 mai cand ea a dat mesaj ca vrea sa vorbim iar in acel moment i-am spus"Bine, maine la ora 19:30 te astept sa mergem impreuna la Chocolat sa vorbim.Am ajuns la locatie si cand ne-am asezat la masa m-am asteptat sa aiba ceva de spus dar voia sa vorbesc eu dar eu indiferent de cat tupeu am pe strada si cu restul oamenilor cand ma vad in fata ei imi piere tot curajul si tupeul.Intr un final am inceput sa vorbim despre alte lucruri si cumva ne am impacat de la sine dupa ce mi-am cerut eu scuze. Aveam sa ii spun cateva lucruri si nu am putut, sincer m-am simtit ca un milog.Azi i-am dat mesaj sa ne vedem sa ne plimbam prin parcul Carol pentru ca stiam cat de mult ii place sa se plimbe seara dupa ce se intuneca in parc dar ea a fost la teatru.Si sincer regret ca i-am spus ca vreau sa vorbim pentru ca a insistat sa ne vedem sa vorbim si voiam sa fie un moment mai special dar am stat in strada si i-am spus ca o iubesc foarte mult iar ea ma inchis repede spunandu-mi ca m-a iertat oarecum dar nu poate sa mai aiba incredere in mine, ca momentan suntem doar cunostinte nu mai mult, ca daca o iubesc asa cum spun eu nu trebuia sa spun nimanui nimic de ce ne am certat.Nu stiu cum sa ii recastig increderea.Ma gandesc tot timpul la ea.O mai si vad in fiecare zi aproape in diferite circumstante.Voi cum ati face sa rezolvati aceasta problema? Multumesc anticipat, doresc numai bine tuturor!

P.S.:As vrea ca Violetta2022 sa se abtina deoarece am vazut ca la majoritatea intrebarilor da raspusuri total eronate si total iesite din context!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, te-ai dat singur de gol, ca nu esti user nou, ci unul vechi cu mai multe conturi pe TPU, probabil speriat ca-ti voi spune adeavarul in fata, iar tu nu esti inca pregatit sa-l accepti, ori incapabil sa-l intelegi.

| Anonim99PCT explică:

Nu.Eu sunt la prima intrebare, dar folosesc TPU de mult timp.Am vazut toate raspunsurile iesite din context date de tine.Personal nu pot sa am nimic cu tine pentru ca nu te cunosc fata in fata, dar daca te-as vedea vreodata sigur nu ai scapa fara un spit in bot)))

| antonia4444 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate. Is not that deep. Incepe prin a te reface usor prietenia si vezi cum evolueaza situatia mai apoi. Nu ai ce sa faci decat sa fi matur si sa accepti consecintele. Prieteniile se mai racesc. E important ca ambele persoane sa iti doreasca repararea situatiei, don t be the only one who tries

| Anonim99PCT explică (pentru antonia4444):

Mi a spus ca isi doreste sa fim ca inainte dar nu poate avea incredere in mine momentan.

| antonia4444 a răspuns (pentru Anonim99PCT):

Comporta te frumos si cu timpul o sa isi recapete increderea