| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Am lasat acest mesaj ieri : "Ajutati-ma va rog! Nu mai sunt eu, am ajuns sa nu ma mai recunosc, de un an si ceva de zile am un prieten extrem de posesiv.Nu ma lasa sa fac nimic din ceea ce vreau nu intra pe net, nu intra pe mess, nu te machia, nu te imbraka asa iti zic eu cum sa te imbraci, nu vb cu colegii, nu vb cu prietenii tai, sunat incontinuu, 24 din 24 intrebari despre trecutul meu care de care mai stupide. aveam si eu amici cu care mai ieseam am fost proasta si am renuntat la toti, inclusiv la cei mai buni prieteni.la scoala ma verifica mereu, ma pune sa fac poze se uita la ora sa ma verifice.nu mai pot. El are prietenii lui, iese cu ei, pe mine nu ma asculta, daca vreau sa ies cu el nu ma ia.Sunt disperata! Am ajuns la limita! Nu pot sa ma despart de el, il iubesc enorm de mult, nu i-am gresit niciodata, nu l`am inselat, nu i-am dat motive dar am momente in care ma depaseste situatia.nu stiu ce sa mai fac.Nu doresc nimanui sa fie in locul meu.Am renuntat la toate lucrurile care imi placeau.Am si eu nevoie de spatiu, de libertate. Ajutati-ma va implor cateodata imi doresc sa mor, sa ma eliberez.multumesc din suflet ca existati TPU. " Vroiam sa va spun ca mai mult sufar pentru cate am facut pentru el...am renuntat la tot ce aveam mai drag, prieteni adevarati, amici, colegi, parinti, toate lucrurile care imi faceau placerecrying am renuntat la tot si pentru ce sau pentru cine?crying imi pare rau ca va stresez, dar nu mai pot, nu imi mai pot gasi linistea sufleteasca, imi este frica de el, tot timpul imi aduce reprosuri.Nu fac nimic, credeti-ma dar tot tot timpul imi reproseaza. Ii spun ca nu mai suport anumite lucruri din comportamentul lui, nu ma asculta. De un an si ceva imi pune incontinuu intrebari despre trecutul meu, i l-am povestit in intregime dar nu ma crede niciodata.Il iubesc cu toata fiinta mea, dar asta nu e viata.Nu fac nimic din vointa mea, nu mai simt ca traiesc, cum am mai zis, nu ma mai recunosc. El mai iese cu prietenii lui, cu mine nu mai iese decat rar de vreo jumatate de an, ma tine in casa, raru acela cand iesim are impresia ca eu stau cu ochii dupa baietii, am impresia ca ma inseala dar nu stiu cum mi-as putea da seama, mi-ar fi mai usor sa o rup cu el daca m-ar insela. Mi-e frica daca ma despart de el de ce va urma, nu ma simt in stare sa traiesc fara el, nu mai am putere. Dati-mi un sfat va implore:cum si ce sa fac, imi e frica ca va recurge la violenta sau ca imi va reprosa ca intotdeauna cand incerc sa fac acest lucru putinele lucruri frumoase pe care le-a facut pentru mine.Multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti destul de mare incat sa suporti si finalul relatiei.
Daca ai stat atata timp langa el si ai suferit merita sa renunti la el fara sa te mai gandesti la consecinte!

| Anecherry a răspuns:

Buna andreea, am fost si eu in situatia ta, dar am avut puterea sa renunt la acea relatie. problema nu e la tine, e la el, si crede-ma ca are probleme grave in aceasta privinta si i-ar prinde bine un psiholog. cat despre tine, nu trebuie sa te temi. fii sigura ca va incerca cu orice pret sa te manipuleze, sa te faca sa te intorci la el. fii tare, meriti mai mult de atat si nimeni nu merita sa fie tratat asa. este si vina ta pe de-o parte, pentru ca i-ai permis lucrurile astea de la inceput, dar te inteleg pentru ca am trecut si eu prin situatia asta si stiu cum e.
ai impresia ca te inseala? nu e doar o impresie, e realitate pentru ca hotul de hot se teme.
nu mai esti in stare sa traiesti fara el? nu cred iti convine nici situatia in care te afli acum. baieti mai sunt, lumea nu se termina cu el. vei gasi pe altcineva si iti vei aminti de el cu sentimente de compasiune.
iti urez mult noroc, si daca vrei sa mai vorbim imi poti lasa un mesaj. te pup, si ai grija de tine.

| gheorghita a răspuns:

Draga andreea incearca sa te imprietenesti cu vechile prietene spune-le ce ti se intampla mereu este mai usor cand este un prieten langa tine. incearca sa te impui. spunei ca si tu ai dreptu sa iesi cu prietenele tale cum iese si el cu prietenii lui. o iubire nu este mai importanta decat o prietenie NU UITA ASTA! Te inteleg ca esti obisnuita cu el si ca il iubesti. da te-ai gandit el te iubeste pe tine? ceea ce face el cu tine se poate numi iubire? Ai grija ce faci bafta!

| gheorghita a răspuns:

Draga andreea incearca sa te imprietenesti cu vechile prietene spune-le ce ti se intampla mereu este mai usor cand este un prieten langa tine. incearca sa te impui. spune-i ca si tu ai dreptu sa iesi cu prietenele tale cum iese si el cu prietenii lui. o iubire nu este mai importanta decat o prietenie NU UITA ASTA! Te inteleg ca esti obisnuita cu el si ca il iubesti. da te-ai gandit el te iubeste pe tine? ceea ce face el cu tine se poate numi iubire? Ai grija ce faci bafta!

| buldog a răspuns:

Sunt curios cum te numesti si cati ani ai... te rog! Este foarte important asa ca nu minti deloc! Ca sa stiu cum s tratez problema!

| jocnecurat a răspuns:

Si tie iti place sa fi comandata asa? da u esti sclav? ce *** nu iti cauti un tip de treaba sau tie iti place asa? auzi u,,, dar daca te-ar mai si bate tot ai sta cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Andreea 19 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi e frica de reactia lui daca ne-am desparti... daca ne-am intalni pe stradacrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu sunt din ploiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa-i intanzi mai intai o cursa nu stiu cum ar fi sa-i dai unei fete id-ul lui si apoi sa tii legatura cu fata si sa iti spuna daca ii face curte sau daca vor sa se intalneasca si,, intamplator,, o sa fii si tu acolo vezi tu cum reusesti sa iesi din casa pentru ca am citit ca nu prea iesi din casa, dupa apari si tu pe acolo si incepi sa inprovizezi... daca nu merge asta contacteaza-ma (stefidiana)id-ul meu...pa pa