| angel70530 a întrebat:

Salutare, vac ca nu chiar am raspunsuri primite la mesajul precedent, vreau sa va povestesc cv. eri seara eram pe net aici merge vorba iarasi de iubitul meu, deci cum stateam pe net, a intrat si el pe net, si m'a intrebat ce fac si cum la mine merge, eu fiind suparata pe el, i-am raspuns ca privesc film si l-am intrebat pe el ce face, si l-am intrebat cum de s-a amintit de mine, apoi i-am scris ca vreau sa vorbesc ceva serios cu el, si daca va dori ma va discuta, dar am vazut ca el nu era deja pe net si i-am zis ca azi vom diskuta, insa el astazi a intrat pe net si macar nu a raspuns la mesaje,dar intrat pe pagina mea de profil si mi-a verificato, stiti poate el a crezut ca am pe altcineva ca i-am zis ca vreau sa discut serios, insa problema e in altceva, eu m-am saturat sa fiu atit ignorata din partea lui, el deloc nu ma baga in seama, vreau sa ii spun lucrurile astea dar nu am curajul, acum as vrea sa ma ajutati cu mesaje de sfaturi, caci eu nu mai pot face nimic, ma doare sufletul, dati-mi niste sfaturi va rog mult.

14 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Daca si lui i-ai scris cum ne-ai scris noua apoi sigur nu a inteles mare lucru.
daca te ignora inseamna ca nu te doreste si nu te respecta. uita-l! sau n-ai decat sa tragi ca proasta de el pana cand te vei satura intr-o zi de asa ceva si iti vei da seama ca meriti un barbat care sa iti acorde atentie.

| h3r a răspuns:

Ce atenție îi mai poți da tu, din moment ce nu mai aveți o relație?
Tipul nu vrea nimic și tu te agiți să-l faci să înțeleagă sau să se întoarcă! Total greșit! Nu te iubește, deci n-o să mai fie nimic.
Tot ce-i mai poți spune, este că te-ai săturat să-l tot aștepți și el să stea cu mâna în sân! Și ai decis să lași lucrurile așa, să fie mulțumit. pa pa!

| WQTS a răspuns:

Tu in primul rand nu meriti un iubit daca scrii in halul asta. Si o ciubota scrie mai corect. Nu ma lua cu rahaturi gen, aici nu suntem la scoala. Nu suntem la scoala dar nu trebuie sa violam limba romana in asemenea hal.
Sincer, numai un scatofil poate sa stea langa tine si iubitul ala al tau nu e si de aia te ignora.

| JoannaChan a răspuns:

Eu cred ca daca nu vrei sa regreti mai tarziu, ar trebui sa stai si sa vorbesti cu el. Spune-i ce te deranjeaza si spune-i ca vrei mai multa atentie din partea lui.Intreaba-l ce-l face sa nu-ti dea atentie.
Am citit si celelalte intrebari ale tale de pe TPU, ca sa inteleg si sa te ajut mai bine.Am inteles ca el se cam joaca cu tine si cam de mult timp. Ceea ce ma mira este ca tu il lasi.Si mie mi s-a intamplat la fel si am suferit.Dar tu trebuie sa-ti dai seama ca daca face asa nu te merita.Tu stai aici, iti pui intrebari cum sa salvezi relatia asta, in timp ce el se joaca cu tine. Daca intr-adevar tinea la tine cu adevarat nu te lasa sa suferi, sa te lase sa te framanti.Eu zic ca intai trebuie sa vorbesti cu el, sa vezi de ce se comporta asa cu tine si de ce nu-ti mai da atentie, iar dupa sa decizi singura ce sa faci, desi eu cred ca mai bine cauti pe cineva care sa te merite si care sa se comporte cu tine asa cum meriti.Si eu cred ca meriti, pentru ca daca tu nu tineai la el, nu sufereai.Stiu ca va fi greu sa-l uiti si ca va fi si mai greu sa gasesti pe altcineva.Dar cred ca e mai bine un timp de suferinta, decat framantari si suferinte in continuu.Iar dupa cand o sa-l gasesti pe baiatul potrivit pentru tine, vei fii fericita.Asa ca asta e sfatul meu, pentru ca am trecut si eu prin ceva similar.Iti doresc succes si sa ne tii la curent! happy

| olivikkka a răspuns:

Trebuie sa iti faci curaj si sa deschizi subiectul nu poti trai cu ochii inchisi

| SunnyDay88 a răspuns (pentru WQTS):

Oricine isi are partenerul sau acolo undeva.
asta cu nu suntem la ora de romana se aplica la o cratima sau mai stiu eu ce tampenie scrisa gresit, dar ce e drept e ca in cazul ei e greu de descifrat din moment ce in mai multe ipostaze nu articuleaza cuvintele corect sau nu le scrie corect.
o ora de romana in pus si mai putin chin pentru a te agata de un baiat care nu te vrea sigur nu ti-ar strica!

| WQTS a răspuns (pentru SunnyDay88):

Sa inteleg ca esti de acord cu faptul ca i-am reprosat ca scrie mai slab decat o ciubota?
Si sa mai inteleg ca ultimul indemn era pentru ea? Nu?

| Havok83 a răspuns (pentru WQTS):

Hai frate nu te mai da tu atat de inteligent.Chiar daca scrie cum scrie tu esti asa de brocoli ca sa nu zic altcumva sa nu intelegi ca doar nu vrobeste germana.Ce ti-o fi atat de lene sa gandesti nu stiu.

| Havok83 a răspuns:

Uite ideea e ca el nu mai vrea sa mai aiba nici o legatura cu tine si din cauza asta nu este comunicativ cu tine.Cred ca tu ai merita ceva mai bun.Te pup si succes!happy

| lastride a răspuns:

Pfiu, am facut si marea minute de a intelege ce ai scris.

Solutie sigura: Nu va face nimic chiar daca ii spui, daca el nu te baga in seamna si voi mai si sunteti impreuna, adios. Degeaba iti mai faci vise si idei, nu aveti nici o sansa.

| WQTS a răspuns (pentru Havok83):

Ce-i pustiu?

| Havok83 a răspuns (pentru WQTS):

Tu in primul rand nu stii cine sunt si ce varsta am deci poti sa iti bati gura degeaba. Pustiule laughing eu sunt satul de baietei de cartier asa ca tine.Nu te mai da tu cel mai cel sau sa arati ca tu le stii pe toate nu a scris fata asta corect nu ai inteles intrebarea treci mai departe sa gata nu mai fa tu comentarii inutile la adresa ei.Dar na ce sa faci.

| WQTS a răspuns (pentru Havok83):

Baiatule, putin imi pasa cine esti sau cine te crezi.
Asta e un site liber, deci am voie sa spun despre cineva ca scrie ca o ciubota, daca chiar scrie.
Si nu mai te da omniscient. Eu de cate ori greseam, acceptam corectarile si nu ziceam nimic, daca acele corectari vineau de la o persoana care scrie corect, desigur.

| jointandsmyle a răspuns:

Daca te.ai saturat de el spune stop si gata..gaseste pe cineva mai bun ca el.