| TimoTimo a întrebat:

Salutari!
Sunt la liceu in clasa a 12-a si din clasa a 9-a imi place de o fata, i-am spus cum sta treaba, ca imi place de ea dar m-a respins.
Probabil din cauza ca ea este mai mare cu 1 an decat mine (are 18).
Vorbim mereu, si la scoala si pe facebook, la scoala ne tinem in brate si alte chestii care pe mine ma fac sa ma gandesc daca vrea sa fim ceva mai mult decat cei mai buni prieteni...

Mda, viata asta e foarte cruda -_-

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Atunci ignor-o sa simta ca te pierde poate asa te va cauta ea si va face primul pas catre tine. daca nu te va cauta atunci nici tu nu ai de ce sa o cauti

11 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu cred ca e din cauza varstei.M-ai bine vorbeste cu ea sincer odata pentru totdeauna. daca e sa fie va fi daca nu asteapta sa vina ce e pentru tine

| TimoTimo explică (pentru ignore):

Crede-ma ca am facut asta de vreo 2 ori, dar fara rost happy Ei ii plac baietii aia cu patratele care o vor pentru o noapte si dupa, pa... Dar eu o vreau pentru totdeauna :/

| Elevu53 a răspuns (pentru TimoTimo):

Daca o doresti, fa sport ca sa ai patratele si sa fii puternic ca sa o poti tine pentru totdeauna. happy

| TimoTimo explică (pentru Elevu53):

Nu as vrea sa ma placa doar pentru corpul meu si in acelasi timp sa-i placa si corpul altora, daca intelegi ce zic.

| ignore a răspuns (pentru TimoTimo):

Atunci ignor-o sa simta ca te pierde poate asa te va cauta ea si va face primul pas catre tine. daca nu te va cauta atunci nici tu nu ai de ce sa o cauti

| Emilian65 a răspuns:

Pai, cum te-a respins daca la scoala sunteti unul in bratele celuilalt si va pupati? Asta nu mai este respingere adevarata.

| TimoTimo explică (pentru Emilian65):

Nu am zis ca ne pupam, din contra asta se intampla rar si doar pe obraz...

| SkyPilot a răspuns:

Nu este varsta. Poate ca ai luat-o prin surprindere si ai speriat-o. Mai vorbeste odata cu ea, dar spune-i ca ai vrea sa vorbesti despre voi si da-i niste timp de gandire. Sune-i ce simti pentru ea, spune-i de ce o placi pe ea. Daca tot te respinge, o lasi in pace si te reorientezi. Se poate intampla ca daca incepi sa o ignori sa isi dea seama ca are si ea ceva sentimente pentru tine si sa ai o surpriza placuta. Dar fii pregatit pentru orice.

| frostxtq a răspuns:

Viata nu e neaparat cruda in aceasta situatie, poate fata e doar mofturoasa si profita de faptul ca e mai mare cu un an decat tine. La varsta pe care o aveti este un criteriu importan, sa spun asa. Cel putin asa este privita varsta la 18 ani.

| farfuriaverdex a răspuns:

Daca i-ai spus ca o placi si te-a refuzat dar totusi ii place compania ta, poti sa mai faci o incercare dar nu direct ci indirect, sa iesiti numai voi doi, sa o inbiti sa iestiit doar voi doi, nu are legatura cu varsta

| nyty20 a răspuns:

Du-te la ea imbracat cu o camasa cu patratele, poate te accepta!

| AkaChimie a răspuns:

Mdaa...Aceeasi situatie si aici.Am încercat si eu la fel ca tine sa ii zic si m-a respins.O iubeam enorm si i-am spus într-un final ca o plac si m-a respins, iar a doua zi s-a combinat cu un drogat si un betiv(ea nu stia asta)...si am zis ca pierd timpul, asa ca am lăsat-o in pace.Mai bine cauta alta fata care chiar sa te iubească si la rândul tau sa o placi si tu pe ea.Dar daca tot vrei sa te combini cu ea, încearcă sa nu ii zici direct... eventual condu-o pana acasa când veniti de la un film sau alt ceva si lasa lucrurile sa curga de la sinewinking