| dana_8812 a întrebat:

Sant casatorita de 4 ani si in vara asta sotul m-a inselat de 2 ori,prima a fost o coarda pe care am cunoscut-o iar a doua prieteni de familie,mereu imi apare in fata ochilor imaginea cu ei facand sex, ce sa fac, ajutati-ma

16 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Te-ai maritat prea repede...

Acum doi ani ai scris ca ai divortat de doi ani deci imediat dupa divort te-ai maritat din nou?

http://www.tpu.ro/......e-unde-sa/

| dana_8812 explică:

Ce anume vrei sa stii?

| dana_8812 explică:

Da

| neutrino a răspuns:

De doua ori stii tu. Daca ramai, asa va fi toata viata ta. Hotararea iti apartine dar parca ai merita sa respiri aer curat.

| Tudos_Andrew_1989 a răspuns:

Am fost si eu intr-o asa situatie(cu o prietena de-a mea).si eu tot imi imaginam cum a fost asta, eu cred ca e nevoie de timp, pe mine timpul ma lecuit. acum nu prea imi amintesc de asta de oarece el nu o mai face, dar in cazul in care el va cintinua sa o faca atunci cred ca iti va fi foarte greu.de la inceput il vei banui la fiecare pas, dar mai tirziu vei intelege ca ea a fost doar sex, dar tu dragoste.
Este asa o vorba: ciinii umbla dintr-o ograda in alta, dar totusi se intorc la ograda lor, caci e mai buna. Asa e si cu barbatii.sexul e doar o distractie, dar drasostea lui esti TU

| h3r a răspuns:

Buna.
Ai o familie, presupun ca si copii.
Ca fiind o femeie serioasa, maritata, la locul ei si locuind cu sotul tau, ti-ar fi fost enorm de greu sa renunti la toate acestea pentru o aventura a sotului tau. Insa pe atat de greu sa renunti, pe atat de greu sa ierti, sa accepti.
Se spune ca orice om merita a 2-a sansa, lui cate o sa-i mai permiti?
Eu una nu l-as ierta nici de prima data!
Ai dovedit ca il iubesti, l-ai acceptat iar el nu te-a apreciat, respectat, pretuit si iubit indeajuns. Te-a inselat pentru a 2-a oara.
Ar trebui sa te gandesti mai mult la tine! Pretuieste-te tu, pentru ca de la el nu o sa primesti niciodata asta!
Nu este un sot deloc serios, te-a inselat de 2 ori si chiar cu o prietena de familie. El nu este capabil sa aiba o familie, iar asta pentru ca nu vrea.
Nu te merita langa el, iar tu meriti un barbat adevarat care sa te respecte in primul rand ca si femeie, iar in al 2-lea rand( daca este cazul), ca mama a copiiilor sai.

Esti o femeie foarte puternica, iar pentru asta trebuie sa pleci de langa el! O sa regreti ca ti-ai pierdut toata viata din cauza unui nesimtit care doar te-a folosit, te-a inselat si nu i-a pasat de tine.

Numai bine iti doresc! Sper sa uiti ca ai avut un dobitoc langa tine si sa iubesti pe cineva care te merita.

| dana_8812 explică (pentru Tudos_Andrew_1989):

Asa e dar doare enorm

| Liviucu a răspuns:

Ce sa faci? Sa-l scuipi intre ochi maxim. Cu flegma d'aia verde. Hai mai ce Dumnezeu, esti femeie in toata firea nu? Ai orgolii, nu? Cum vine asta, sa si-o bage in altele si apoi sa si-o bage si in PROASTA de tine? Dar tu ce esti, o roata de rezerva dupa tarfele lui? Vai, mor cand vad asa persoane slabe de inger. Eu sa fi fost in locul tau, imi faceam bagajelul si roiu din acea casa cat si din viata lui PENTRU ETERNITATE! O bestie dinasta nu merita nimic. Degeaba zice cineva mai sus ca pentru el acelea inseamna sex iar tu iubire. Nu zic, are dreptate pe jumatate, dar in cealalta jumatate il acuz ca habar nu are ce inseamna dragostea in adevarul sens al cuvantului, respectul fata de partener si cate alte lucruri de care trebuie sa tina cont doi.

| RAY a răspuns:

De unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pana cand ai de gand sa ierti? Pana va veni cu cineva in patul vostru? Timpul trece, nu asteapta pe nimeni.Mult noroc.

| h3r a răspuns (pentru evenso):

Pe toti ii prinzi...

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns (pentru Liviucu):

Buna, foarte frumos raspunsul tau. Rar se intampla sa mai auzi asa ceva de la un baiat.
Inteligent raspuns.
Uneori, ne dam seama ca mai exista si oameni printre animalele inferioare, numite din pacate, "oameni".
Felicitari!

| Liviucu a răspuns (pentru itisnothingbutsomefeelings):

Uou, multumesc pentru cum ma caracterizezi. E doar chestia ca eu cand iubesc, nu pot efectiv sa stiu ca ma inseala ea cu altul sau eu sa o fac cu alta. Probabil iubesc prea sincer, prea intens, am si multe pretentii si de aceea. Cred ca pentru altii e totul relativ mai simplu si "la vrajeala" (relatie cu numele) si cred ca in aceasta categorie este si el inclus...

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns (pentru Liviucu):

Da, probabil ca si el este inclus in acea categorie, insa este trist pentru ca tot mai mule persoane procedeaza asa, si mai trist este faptul ca li se mai si pare normal asa, nestiind, nevrand sau neputand sa se comporte altfel. Adica o mare parte din oameni, inteleg iubirea foarte ciudat, si restul oameniilor percep asta ca o batjocura, insa ei chiar nu stiu sa iubeasca, pentru ca daca ar stii nu s-ar comporta asa. Sunt de acord cu tine la idea de a iubii intens si profund, dar tot mai putine persoane fac asta.
Oricum este frumos sa vezi ca si unii baieti gandesc asa.
Respect oamenii astia, si in consecinta, ai respectul meu.
Cu stima, Iulia.

| dana_8812 explică (pentru RAY):

Din slanic moldova