| SAmirbOSsss a întrebat:

Sc de cat. e cea mai vizitata
2 intrebari

1 cum creez un site cu jocuri
2 cum bag jocuri pe el, si cum creez un joc?

Răspuns Câştigător
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

1.Cu php sau HTML5

2.Bagi jocuri pe site cu cunostintele PHP sau HTML, jocul il creezi cu cunostinte C++ si ca sa iasa treaba buna trebuie sa ai o echipa, si sa ai mai multe cunostinte in diferite limbaje

6 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

La categoria asta intră doar fetişcane ce întreabă dacă au rămas borţoase după primul oral, şi pufani de 14 ani care se plâng că au puţa mică,şi dau fundă pentru cine-i ajută mai mult.
Sau dudui care întreabă dacă le iubeşte sau nu.
Cam ce şanse sunt să ştie unul din aceste categorii de oameni,cum se creează un joc,sau cum se face un site?

Şi ca să-ţi dau şi un răspuns satisfăcător,când tu nu ştii ce implică să faci un site, un joc, şi alte chestii de genul, nu cred că nimereşti nici să-ţi faci un blog gratuit pe blogspot sau altă platformă, unde să pui poze din jocuri.

| YahooFlood a răspuns:

Echipă+art concept+Blender3D + c++ Python = joc
Cunoştinţe PHP, java HTML = SITE

Cred că ai vreo 12 ani.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Woodenpints91):

Imi place raspunsul taulaughing mai ales prima partelaughing)))

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru YahooFlood):

Eu inclin ca are 10-11happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand sa faci un site trebuie sa stii html si css, php si mysql pentru ce ai nevoie tu. pe urma ai nevoie de flash si mult js daca vrei sa faci jocuri online.

| floweray a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, un sistem accesibil prin care poti sa-ti creezi un Blog sau site gratuit. Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana.
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite editabile si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register
Daca ai nevoie de ajutor suplimentar te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

Mult succes!