| SmQaLeXuTzz a întrebat:

Se poate o relatie intre un baiat de 15 ani si o fata de 17 ani? Mentionez ca suntem in acelasi liceu.

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
De obicei fetele nu prea se uita la baieti mai mici decat ele. Rareori, si doar atunci cand baiatul arata cam de varsta lor si se poarta matur. Deci, cam mici sansele.

| AndreiXd1998 a răspuns:

Da,se poate!
Dragostea nu are vârsta!
Daca ea te iubeste cu adevarat, nimeni si nimic nu va poate sta in cale

| MidnightR a răspuns:

Sunt doar 2 ani amarati.Nu vad de ce nu s-ar putea.
Atat timp cat ea nu e matura, nu vad de ce ar avea pretentii la tine.
Cel putin mie chestia asta cu maturitatea mi se pare relativa.
Pot considera cu adevarat matur pe cineva atunci cand este fortat sa se maturizeze pentru a supravietui in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vezi, se poate? Nu se poate daca nu sunteti in gradul de a intelge ca intr-o relatie conteaza alte lucruri si nu varsta.

| neutrino a răspuns:

O fata de 17 ani, isteata, nu are ce face cu un baiat de 15 ani.

| RAY a răspuns:

La varsta aia nu putem discuta despre relatie, baiatul avand 15 ani hormonii sunt la maxim deci vrea sex, fata la 17 ani nehotarata nu stie ce vrea, ce sa spun pierdere de timp

| CinevaNou a răspuns:

Si daca incep cu 6 adrese complet noi?laughing

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Se poate pana ea gaseste unu mai indraznet si ii suceste mintile.
La inceput va merge, ulterior vor aparea discutiile.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Asta numai voi o puteti sti.
IMPORTANT este sa nu se depaseasca anumite limite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face numai in cadrul casatoriei, nu inainte, casatoreste te întîi si apoi faci toată viata sex si o droaie de copii.

caramela
| caramela a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asta a fost odata draga Cristi. dupa 90, se practica inainte de casatorie...
Asta e. avantaje si dejavantajewinking
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu a zis nimic de sex.
Nu tot timpul o relatie impica si sex
Propun sa ne inchidem copii in manastiri pana la casatorie, poate scapa de,, ispite'', ce zici?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru caramela):

Aceasta este părerea dumneavoastră, vo respect desii eu nu consider asa, Dumnezeu a dat legi si sfaturi clare in privinta casatoriei si a relatiilor sexuale, dar daca fiecare face cum vrea e alegerea fiecaruia, dar va da socoteală de faptele sale in fața lui Dumnezeu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dar cum considera ti dumneavoastră duoă persoane baiat si fata care se vad mereu? Evident ca se ajunge foarte repede la sex, deoarece sunt tineri, si hormonii ăia alearga in ei, si ajung fete de 15, 16 ani sa ramina insarcinate, si sa se distrugă copilarii, si familii.

caramela
| caramela a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ai inteles.
Sexul inainte de casatorie era valabil pentru generatia mea, acum dupa 90 au alta gandire...asta era ideea.
Si acum ce sa facem cu tinerii care isi incep viata sexuala?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

E TREABA parintilor sa-si educe copiii.Noi dam doar sfaturi.
E aiurea sa interzici unor tineri sa se vada doar ca ar putea ajunge la sex
Totul tine de educatie.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cand si unde a dat Dumnezeu legi? Face parte din constitutie ca sa dea legi? Sunt lucruri mai importante inde tinut cont intro relatie sexuala decat casatoria. In primul rand respectul si sentimentele fata de partener.

Nu vad de ce un act dat de primarie e mai indreptati sa imi dea dreptul la sex decat semtimentele mele pentru partenera?

| Emilian65 a răspuns:

Da, se poate. Cine va impiedica?