| Ofiintă a întrebat:

Se spune ca intr-o relatie : " Unul iubeste si celalalt se lasa iubit", sunteti de acord cu aceasta afirmatie?
Daca da, in cazul vostru cum stau lucrurile legate de acest criteriu?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu sunt de acord! Intr-o relatie sanatoasa ambii parteneri trebuie sa iubeasca si sa se lase iubiti in egala masura. Atfel vorbim de dependenta, iar asta e deja patologie...

11 răspunsuri:
| 999bianca a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu aceast afirmatie. Eu zic ca asta ar trebui sa fie reciproc.

| thelowe a răspuns:

Uite,depinde de fiecare in parte.asta se intampla cand 2 persoane nu se iubesc in mod egal..sau cand celalalt s-a saturat sa implice mai mult si si-a zis stop. uite, la mine, la inceput era implicare din ambele parti, dar parca el se implica mai mult decat o face acum.sincer,nu stiu care e motivul real. poate o fi unul din cele doua enumerate mai sus.

| Ofiintă explică (pentru 999bianca):

De acord! Insa nu am idee, pentru ca inca n-am avut parte de iubire reciproca!

| sensationn a răspuns:

Afirmatia asta e adevarata cu toate ca nu ar trebui sa fie. O relatie e bazata pe incredere si iubire reciproca cu toate ca in rare cazuri se intampla asa. La mine la inceput era totul perfect,simteam ca ne iubim amandoi al aceeasi intensitate dar acum parca doar eu sunt 'focul'relatiei,adica el nu prea mai e asa de dragastos si de atent cu mine si chestia asta ma deranjeaza deoarece eu il iubesc enorm,l-as vrea langa mine in fiecare secunda. Apropo, cu alintaturile la fel, eu le folosesc mereu, poate chiar excesiv, iar el mai deloc si cand le foloseste am impresia ca face asta sa ma simt eu bine nu pentru ca asa simte el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt de acord cu ce zici tu,
trebuie sa fie reciproc,
daca nu...n-o sa dureze mult relatia.
si cineva va sfarsi suferind:d

| DeeaMarry a răspuns:

Nu sunt de acord.
Tebuie sa se iubeasca reciproc.

| Xenya a răspuns:

Nu sunt de acord cu acea afirmatie.

| DANyi a răspuns:

In nici un caz unul iubeste si celalalt se lasa iubit. Intre cei doi exista o relatie RECIPROCA, niciodata intr-un singur sens.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

E pe undeva pe la mijloc. Cu siguranta sunt momente si situatii in care unul e mai atasat de relatie si s-ar parea ca iubeste mai mult. In profunzime lucrurile stau altfel. Cei doi sunt diferiti. unul isi arata sentimentele mai mult, mai des, pe cand celalalt e un pic mai detasat in comparatie cu celalalt. In orice caz niciunul nu ar trebui sa isi dovedeasca dragostea asteptand ca celalalt sa ii ia exemplul si sa se poarte exact la fel. Fiecare iubeste in felul sau!

| Dariusuu a răspuns:

Nu sunt de acord, ambii parteneri trebuie să se dăruiască relației.

| indragostituspun a răspuns:

Nu.existe si cazuri cum ai spus tu dar asta o fac doar oameni fara respect isi bat joc pur si sinplu de persoana de langa el\ea