| WildLatte a întrebat:

Sexul oral poate influenta cu ceva menstruatia? ( de ex. sa vina mai repede ). N-am facut sex vaginal/ anal niciodata ..azi iubitul meu mi-a facut sex oral pentru a doua oara si mi s-a parut la un moment dat ca a bagat/ incercat sa bage limba in interior. Ideea e ca acum la cateva ore dupa mi-a venit menstruatia, mai repede cu 4 zile decat in mod normal, iar in principiu eu am un cm regulat. Poate fi de la asta? Personal cred ca nu, dar totusi m-ar ajuta sa stiu un raspuns de la persoanele cu experienta. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Sexul oral nu influenteaza cu nimic ciclul menstrual al femeii si nici nu grabeste venirea menstruatiei. Luna asta ti a aparut mai devreme din cu totul alte motive decat sexul oral de exemplu o dereglare hormonala. Numai bine

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

INTREGUL proces din timpul unui ciclu menstrual, adica din prima zi de menstruatie, momentul in care incepe CICLUL MENSTRUAL si pana in ultima zi a ciclului, cea situata inaintea zilei de incepere a urmatoarei menstriuatii, este coordonata si dirijata STRICT HORMONAL, ca urmare a activitati glandelor endocrine. Pornirea mai devreme sau cu intarziere de cateva zile a menstruatiei fata de data reiesita din calcul sau prognozarea efectuata, se produce INTOTDEAUNA SI NUMAI/DOAR din cauza dereglarilor de natura hormonala care pot sa apara din anumite motive mai mult sau mai putin obiective in functionare perfecta sau doar buna a glandelor endocrine. Multa sanatate!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Desi nu am o explicatie stiintifica pentru asta, la mine intotdeauna orgasmul imi grabeste menstruatie (mai ales cand intarzie)

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Orgasmul poate declansa ovulatia

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Ce legatura are?

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Dupa ovulatie vine menstruatia

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

La 14 zile dupa ovulatie vine menstruatia. Intrebare era daca un act sexual sau un orgasm pot declanșa o menstruatie in 1-2 zile, nu peste două săptămâni. De ce iti bati joc?

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Atunci ipoteza mea se anuleaza, credeam ca de asta ai menstra mai repede

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Ce ipoteză? Pe ce studii iti bazai tu ipoteza?

| KarinaLee6 a răspuns:

Saxul oral nu influențează în nici un fel menstruația.

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

IPOTÉZĂ ~e f. 1) Părere bazată numai pe fapte aparente; presupunere; prezumție; supoziție

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Ok, care erau faptele aparente pe care te bazai, asta am intrebat si eu. Dat fiind ca exista niste informatii certe, despre ovulatie si menstruatie.